Ważne

Podwójna kamera w iPhonie sprawdzi się dopiero za rok

Myślę, że wiele osób zastanawia się, jak sprzeda się w tym roku iPhone 7 (tak, możesz napisać w komentarzu, że Ty nie ;)). Zdaniem analityków znacznie ciekawszym tematem jest sprzedaż iPhone’a 7 Plus z podwójną kamerą, która za rok może skoczyć nawet o 40%.

Dotychczasowe przewidywania nie są specjalnie optymistyczne dla iPhone’a 7. Telefon najprawdopodobniej nie będzie przyczyną tegorocznych wzrostów sprzedaży. Być może dopiero przyszłoroczny model, w którym pojawić ma się znacznie więcej ciekawych funkcji, stanie się przełomowy dla oskarżanej o stagnację firmy.

Ciekawym przypadkiem jest natomiast iPhone 7 Plus, w którym w tym roku pierwszy raz pojawiła się podwójna kamera. Zdaniem firmy analitycznej KGI, tegoroczny model to trochę balon próbny, który ma sprawdzić zainteresowanie bardziej profesjonalnym narzędziem do robienia zdjęć. Dlatego też nie ma co spodziewać się, że iPhone z podwójną kamerą sprzeda się w tym roku w dużych liczbach. Raczej pozostanie ciekawostką dla miłośników fotografii.

Jeżeli jednak Apple zainwestuje w rozwój kamery, przyszłoroczny iPhone Plus może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zdaniem KGI, Apple zdecyduje się na wprowadzenie mechanizmów OIS stabilizujących obraz, a także znaczne poprawienie zoomu w swoich aparatach. Co ciekawe, według analityków przyszłoroczne zmiany w iPhone’ach Plus mogą być na tyle interesujące dla klientów, że zwiększą sprzedaż tego modelu od 30 do nawet 40%.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona