Ważne

Podwójna kamera w iPhonie sprawdzi się dopiero za rok

Myślę, że wiele osób zastanawia się, jak sprzeda się w tym roku iPhone 7 (tak, możesz napisać w komentarzu, że Ty nie ;)). Zdaniem analityków znacznie ciekawszym tematem jest sprzedaż iPhone’a 7 Plus z podwójną kamerą, która za rok może skoczyć nawet o 40%.

Dotychczasowe przewidywania nie są specjalnie optymistyczne dla iPhone’a 7. Telefon najprawdopodobniej nie będzie przyczyną tegorocznych wzrostów sprzedaży. Być może dopiero przyszłoroczny model, w którym pojawić ma się znacznie więcej ciekawych funkcji, stanie się przełomowy dla oskarżanej o stagnację firmy.

Ciekawym przypadkiem jest natomiast iPhone 7 Plus, w którym w tym roku pierwszy raz pojawiła się podwójna kamera. Zdaniem firmy analitycznej KGI, tegoroczny model to trochę balon próbny, który ma sprawdzić zainteresowanie bardziej profesjonalnym narzędziem do robienia zdjęć. Dlatego też nie ma co spodziewać się, że iPhone z podwójną kamerą sprzeda się w tym roku w dużych liczbach. Raczej pozostanie ciekawostką dla miłośników fotografii.

Jeżeli jednak Apple zainwestuje w rozwój kamery, przyszłoroczny iPhone Plus może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zdaniem KGI, Apple zdecyduje się na wprowadzenie mechanizmów OIS stabilizujących obraz, a także znaczne poprawienie zoomu w swoich aparatach. Co ciekawe, według analityków przyszłoroczne zmiany w iPhone’ach Plus mogą być na tyle interesujące dla klientów, że zwiększą sprzedaż tego modelu od 30 do nawet 40%.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze

 • Marcin W.

  jak ze wszystkimi podwójnymi aparatami, które w tym roku okazały się lipa… LG i Huawei tyle się o tym nagadali (sam kupiłem g5), a nic i tak nie dorówna s7/note7, więc po co ten podwójny.
  Apple w końcu dało jaką ludzka przysłonę i RAW, więc goni konkurencję ale zoom x2 – nawet jeśli to faktycznie tak będzie działać to 10 metrów sobie zawsze sam podejdę:D
  Na pewno w 2017 będzie większy boom na podwójne aparaty.

  • Dr No

   To nie jest zoom jako taki

   • Marcin W.

    No tak pisza i tez sie tego domyslam. Jak znamy apple to guzik z tego wyjdzie, ale poczekajmy do testy:)

    • Preza

     to jest optyczny zoom napędzany emejzingiem

     • Marcin W.

      No chyba tak:)

  • Takaszi

   Taaa zoom optyczny, raczej ściema optyczna. Zwykłe przełączanie pomiędzy dwoma obiektywami zrealizowane cyfrowo i już można podpiąć pod nazwę. Coś jak wyrób czekoladopodoby z dawnych czasów.

   Zapis w RAW, a raczej DNG umożliwiają Nexusy, wystarczy doinstalować sofcik ze sklepu. Fajna sprawa jak chcesz coś ze zdjęciami w kompie robić, na ekranie smarta to w sumie zbytek.

   • Marcin W.

    Mi tego nie mów… powiedz to stadzie beczącyh owiec, które już strzyże wełnę i wycina sobie nerki, żeby wymienić na ip7 plus:)

 • Bolesław Trippner

  Ja nie :)

 • Gość

  To tylko pokazuje jak tegoroczny model nikogo nie zaskoczył, skoro już się zastanowicie co będzie w przyszłym roku ;]

 • Arek

  Miłośnicy fotografii kupią za te pieniądze porządny obiektyw do swojej lustrzanki a nie zabaweczkę
  z dwoma zamiast jednego wizjera drzwiowego….

 • Andrzej

  Tonący brzytwy się chwyta. Ja osobiście czekam na mikrofalówkę w iPhonie ;)

 • karroryfer

  Dokładnie nazywanie tego zoomem to przegięcie. Do tego własnie różnica w ogniskowych x2 i to 50mm niewiele daje – tyle prawie zawsze można osiągnąc podchodząc kilka metrów bliżej.
  W s dziwne że nie dali 3 modułów – gdyby były ekwiwalenty 24,50 i powiedzmy 90mm tozaczynało by to mieć znaczenie praktyczne a nie tylko marketingowe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona