Wiko VIEW

Zaczyna się festiwal przejściówek

Mój znajomy twierdzi, że Apple z czystej kalkulacji finansowej zdecydował o usunięciu standardowego wejścia na słuchawki w iPhonie 7. Zanim na rynku pojawią się tanie ekwiwalenty, ci, którzy będą chcieli skorzystać z czegoś więcej niż tylko słuchawki AirPods, będą musieli kupować drogie przejściówki.

Nie do końca zgadzam się z tą opinią. Apple w końcu udostępnił za darmo przejściówkę umożliwiającą podłączenie zwykłych słuchawek do iPhone’a 7. Nie trzeba też wydawać fortuny na AirPods, można kupić tańsze, zwykłe słuchawki Bluetooth. Obstawiam, że producenci tych ostatnich wkrótce będą mieli sprzedażowy boom.

Z drugiej strony, nawet darmowa przejściówka na słuchawki nie rozwiąże podstawowego problemu – jak słuchać muzyki i jednocześnie ładować iPhone’a 7? Gdyby Apple wprowadził ładowanie bezprzewodowe… Ale nie wprowadził. A zatem, zmuszeni jesteśmy do korzystania z kolejnych przejściówek, które pozwolą nam na skorzystanie z żądanych opcji.

W internecie już można kupić przejściówkę Belkina, która pozwala na jednoczesne ładowanie iPhone’a 7 i słuchanie muzyki –  Lightning Audio + Charge RockStar. Firma postarała się nawet o filmik promujący nową przejściówkę.

A teraz najlepsze – hejterzy Apple, daję wam mocny argument do dyskusji ;). Za przyjemność słuchania muzyki i jednoczesnego ładowania iPhone’a 7 zapłacimy 40 dolarów. Coś, co było darmowe w iPhonie 6s i wcześniejszych, teraz będzie nas kosztowało solidne pieniądze.

Podejrzewam, że wkrótce pojawią się tanie chińskie zamienniki, które niestety, jak to zwykle bywa, będą tanie i szybko psujące się. I tak jakoś dziwnym trafem za każdym razem składa się, że kolejne udogodnienia i rewolucje powodują, że klienci muszą sięgać jeszcze głębiej do swoich kieszeń.

Źródło: Belkin

Komentarze

 • Damian R

  ” A teraz najlepsze – hejterzy Apple, daję wam mocny argument do dyskusji ”

  No tak, bo każdy kto negatywnie wypowie się na temat działań tej firmy z góry jest hejterem. Nie ważne, że sam też często korzysta z produktów tej firmy i zauważa braki/niedoskonałości ich produktów – jak on w ogóle śmiał coś złego powiedzieć.

  • NobbyNobbs

   No tak to działa przecież… Baaa jak chwalisz kilka rozwiązań ale jedno skrytykujesz to też jesteś hejterem + kilka wyzwisk w Twoją stronę.

 • niconozomu

  Istnieje też droższy sposób ;)

  • Przemysław Ostrowski

   BUCHACHA NIEZŁE
   ps produkty Apple od tego roku mnie nie interesują :) ANDROID wymiata.

  • LinekPark

   Ciekawe jak owieczki będą tego bronić i jak emejzing to będzie… ;

 • Brzydal

  A ja liczę, że wreszcie producenci słuchawek bluetooth obniżą ceny. Apple stworzyło idealną grupę docelową, a jeśli znani i drodzy producenci nie obniżą cen, to chińczyki ich wykurzą

  • anemusek

   Musieli by uzyskać jakość dzwieku, a przy bluetooth to praktycznie obecnie nie możliwe nawet z patentem Apple.

   • Brzydal

    Ale rozrusza rynek. Reszta też porzuci Jacka i będą musieli wymyślić Jakość i obniżkę ? jestem dobrej myśli

 • VMortens

  Hehehe – appleplugs(kropka)com
  No i to jest niezłe:

 • AS

  Usunięcie jacka z iPhone’a to oczywiście ruch perfidny, ale i tak trzeba przyznać Apple, ze z niechęcią, ale jednak, udostępnił darmową przejściówkę. Jednak słabnące nieco wyniki sprzedaży robią swoje.

 • Takaszi

  Może faktycznie ceny słuchawek z bluetooth spadną? kto wie, kto wie.

 • Kuba

  Kto ma czas na słuchanie muzyki na słuchawkach przy podłączonym do kontaktu telefonie?! Telefon ładuję przez noc, a cały dzień z niego korzystam (w nocy oczywiście śpię, a nie słucham muzyki). Jasne złącze mini-jack, jest standardem, ale świat idzie do przodu, telefon większy nie będzie, a w środku musi się zmieścić coraz więcej rzeczy. Jednym może to się nie podobać, a innym wręcz przeciwnie, jak z resztą w wielu aspektach.

 • Taurusileo

  Ja dodam od siebie takie spostrzeżenia, że tutaj na tabletowo to jeszcze
  w komentarzach jest ok, natomiast na konkurencyjnych portalach
  nagle wszyscy słuchają muzyki w czasie, gdy im się iPhone ładuje.
  Ciekawe zjawisko, czyż nie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona