Ważne

Huawei szykuje uderzenie w niską tabletową półkę – nadchodzi MediaPad T2 7.0

Jest kilka osób w branży, którym zazdroszczę dojść do źródeł ujawniającym im poufne informacje na temat nadchodzących nowości. Obok Evana Blassa taką osobą jest Roland Quandt, który ostatnio coraz częściej daje się poznać z licznych przecieków. W ciągu ostatnich godzin opublikował pierwsze informacje na temat nadchodzącego tabletu Huawei MediaPad T2 7.0. Jest to dla mnie co najmniej zaskakujące urządzenie.

Ostatnio dużo mówi się, że Huawei przy współpracy z Google jeszcze w tym roku wypuści 7-calowy tablet, będący następcą Nexusa 7 2013. I choć nie wiadomo czy to w ogóle jest prawdą, sporo osób nastawiło się, że jeszcze przed rzekomo rychłą premierą dowie się czegoś na ten temat. I gdy pojawił się tweet na koncie Rolanda, w dodatku dotyczący tabletu, można było pomyśleć, że mowa będzie o nowym Nexusie (Pixelu). A tu proszę, jednak nie.

Okazuje się, że Huawei w najbliższym czasie wypuści tablet również pod swoją marką. Ma nim być 7-calowy MediaPad T2 7.0, który skierowany będzie głównie do osób, które albo zaczynają swoją przygodę z tego typu sprzętem lub nie potrzebują wybitnie wydajnego urządzenia.

Wszystko przez to, że MediaPad T2 7.0 będzie wyposażony w ekran IPS o przekątnej 7 cali i rozdzielczości, o której istnieniu mogliście już zapomnieć – 1024 x 600 pikseli. Do tego procesor Spreadtrum SC9830 (Cortex A7) o częstotliwości taktowania 1,5GHz z 1/2GB pamięci operacyjnej RAM w zależności od wersji – 8/16GB pamięci wewnętrznej.

Z dobrej strony z pewnością pokaże się czas pracy urządzenia, za który będzie odpowiedzialny akumulator o pojemności 4100 mAh – co w połączeniu z niską rozdzielczością ekranu i słabym procesorem, musi przełożyć się na dobre osiągi pod względem czasu działania. Do tego wszystkiego będziemy mieli aparat 2 Mpix i taką samą kamerkę przednią.

Kiedy premiera Huawei MediaPad T2 7.0? Trudno powiedzieć. Spodziewam się jednak, że jeszcze w tym roku.

źródło: @rquandt

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona