Ważne

Samsung patentuje dwa systemy w jednym smartfonie

Pomysł nie jest nowy, są nawet na rynku urządzenia z Windowsem i Androidem na pokładzie. Jednak nowy patent Samsunga to zupełnie inne spojrzenie na temat. Co byście powiedzieli na płynne przełączanie między Androidem a Windows 10 Mobile za pomocą jednego gestu palca?

W czasach, gdy popularność mobilnego systemu Microsoftu oscyluje wokół błędu statystycznego, takie pomysły mogą wydawać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Nigdy jednak nie wiadomo, czy Microsoft nie odbije się od dna i nie zacznie przyciągać do Windows 10 Mobile nowych użytkowników. Na taką właśnie okazję Samsung przygotował niebanalny pomysł przełączania między dwoma systemami operacyjnymi w smartfonie. Bez ponownego uruchamiania urządzenia.

Oba systemy miałyby działać płynnie na jednym urządzeniu, a przechodzenie między nimi umożliwiałby prosty gest palca – z dołu ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu Windows 10 Mobile mógłby zaistnieć tuż obok Androida z Samsungową nakładką TouchWiz. Nie wiadomo natomiast, jak w szczegółach Samsung chciałby rozwiązać jednoczesne korzystanie z dwóch systemów operacyjnych w jednym urządzeniu mobilnym.

samsung-dual-boot-ux-patent-1

Na razie mało prawdopodobne wydaje się, aby koreańska firma była zainteresowana wdrożeniem swojego pomysłu w życie. Nie tylko ze względu na niewielkie zainteresowanie Windows 10 Mobile, ale również na jeszcze mniejszy popyt na urządzenia z dwoma systemami na pokładzie. Być może jednak za jakiś czas Microsoft dopracuje zgodność Windows 10 Mobile z biurkowym Windows 10 i wówczas system stanie się nieodzownym narzędziem do zarządzania swoim komputerem. W takiej sytuacji część klientów może być zainteresowana wdrożeniem patentu Samsunga w życie.

Źródło: GalaxyClub

Komentarze

 • FireFrost

  Płynnie to sam LagWiz nie działa, bez wypychania tam dodatkowego bloatwaru

  • Tomasz G.

   Stara i nie aktualna śpiewka

 • Dlaczego Windows 10 Mobile a nie normalna, pełna wersja? Ach tak… to dla ARM.

 • Być może Samsung pragnie swojej hybrydy wykorzystującej display dock, ale jednocześnie chce się zabezpieczyć przed upadkiem, bo to przecież “niechciany” Windows. Czekam na rozwiniecie projektu.

 • Wbrew wszytkim uradowanym, to raczej cios W10 niż rozwiązanie problemów umierającego systemu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona