Wiko VIEW

Bezprzewodowe słuchawki w iPhone 7 z “własnym Bluetoothem”

Ciekawa wiadomość pojawiła się w internecie tuż przed planowaną na dzisiaj premierą iPhone’a 7. Otóż anonimowe źródła twierdzą, że Apple zaprezentuje dzisiaj również bezprzewodowe słuchawki. Nie będą one jednak korzystać z klasycznego połączenia via Bluetooth.

Jak pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, tegoroczny iPhone zostanie pozbawiony klasycznego wejścia na słuchawki (mini-jack). Oznacza to, że muzyki z urządzenia będziemy mogli słuchać albo kupując słuchawki ze złączem Lightning, albo bezprzewodowo. Dotychczas najpopularniejszym standardem do przesyłania danych na krótką odległość był Bluetooth. Większość słuchawek bezprzewodowych korzysta właśnie z tego rozwiązania.

Ale nie Apple ;)

Według ostatnich doniesień firma Tima Cooka ma zaoferować swoim klientom słuchawki korzystające z połączeń “podobnych do Bluetooth”, jednak nie takich samych. Według wcześniejszych doniesień nowe słuchawki mają nazywać się AirPods i całymi garściami korzystać z rozwiązań wprowadzonych w Beats. iPhone 7 zaś zostanie wyposażony w specjalny chip odpowiedzialny za lepszej jakości i bardziej stabilną łączność między smartfonem a słuchawkami. Nowy tryb połączenia ma też zużywać mniej baterii w porównaniu z Bluetoothem.

Ciekawe, jak to będzie miało się do innych urządzeń takich jak np. Apple Watch? Czy zatem będziemy jednocześnie korzystać z dwóch typów połączeń – Bluetooth i “nie-Bluetooth”? Jedno na potrzeby Apple Watcha lub innego zegarka, drugie – do słuchania muzyki? Rozwiązanie zagadki poznamy już za parę godzin, o 19.00 naszego czasu rusza konferencja Apple.

Źródło: Apple Insider

Komentarze

 • I†achi

  Ale jaja – byłyby.

 • PW

  Jestem pod wrażeniem tego, jak Apple dyma swoich klientów – mistrzostwo!

  • Luk

   Dlaczego dyma ? Standardowy Bluetooth ma działać, dostajesz (jeżeli to prawda) nową możliwość skierowaną dla Iphona.

   • PW

    No nie wiem, w materiale źródłowym jest jakby inne przypuszczenie: “Kuo believes that Apple may in fact deviate from Bluetooth
    specifications, given what he called the company’s “higher requirements
    for power-saving, communication specs and potential rapid growth.”

 • NobbyNobbs

  Czyli zerowa kompatybilność z konkurencją? Super… Ta firma jest coraz bardziej bezczelna.

  • Konsekwentnie realizują swoją starą sprawdzoną strategię.

 • Longmanus

  Muszą coś zrobić, żaden iPhone nie obsługuje aptx, profi bluetooth a2dp to max 328 kbits/s – wiem że bluetooth może więcej, ale tylko danych, a np. cd to 1411.2 kbit/s. Czyli jeśli chcą rzeźbić iOwce na 500 usd za parę Beatsów /dociążonych blaszką */,oraz zrobić streaming hi-fi – albo przez Apple Music, ew. Tidala którego planują kupić, to muszą albo przeprosić się z aptx /czego nie chcą/, albo stworzyć własny standard.

  * Jedne z pierwszych Beatsów, stworzonych po zakupie firmy przez Apple, zostały dosłownie dociążone blaszkami po obydwu stronach, podobno były za lekkie i z marketingowego punktu widzenia nie sprawiały wrażenia “solidnego produktu”, recenzent który je rozebrał stwierdził że o mało nie padł ze śmiechu :-), no joke – kto nie wierzy, niech poszuka w necie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona