Ważne

iPhone 7 ma być o 35% szybszy od poprzednika

Citius-Altius-Fortius to nie tylko olimpijska maksyma, to również wyzwanie dla producentów sprzętu elektronicznego. Za każdym razem ma być jeszcze lepiej i jeszcze szybciej. Sprawdźmy, jak według niepotwierdzonych informacji ma radzić sobie tegoroczny iPhone 7.

Premiera nowego iPhone’a już jutro wieczorem, tymczasem do internetu przedostają się kolejne, już ostatnie przecieki na temat smartfonu firmy Apple. Wczoraj pisałem o tym, że iPhone 7 ma być wyposażony w procesor A10 2,4 GHz. Tymczasem w bazie GeekBench znaleziono rekordy na temat urządzenia „iPhone 9,3”, którą to nazwą określany jest najprawdopodobniej tegoroczny flagowiec Apple.

Według statystyk GeekBench, iPhone 7, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, jest aż o 35% szybszy od swojego poprzednika, czyli iPhone’a 6s. Smartfon w testach single-core zdobył 3379 punktów, zaś w testach multi-core – 5495 punktów. Warto jeszcze podkreślić, że testy odnoszą się do urządzenia z 2 GB pamięci RAM. Według wcześniejszych pogłosek ma być to iPhone 7 w wersji podstawowej, podczas gdy iPhone 7 Plus będzie miał nieco więcej, bo 3 GB pamięci RAM.

geekbench-iphone7

Uwagę zwraca również nazwa kodowa smartfonu – „iPhone 9,3”. W przypadku poprzednika była to „iPhone 8,1” oraz „iPhone 8,2”, jako że Apple wypuścił na rynek dwie wersje iPhone’a 6s. Czyżby trójka w nazwie kodowej iPhone’a 7 miała oznaczać, że tym razem Apple wprowadzi na rynek aż trzy wersje swojego smartfonu?

Źródło: TabTimes

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona