Samsung Galaxy J2 DTV – pierwszy smartfon z cyfrowym tunerem TV

Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga, odkrywaj nowe galaktyki… Albo wymyślaj nowe smartfony. Koreańska firma niedługo wprowadzi na rynek nowe urządzenie, telefon Galaxy J2 DTV. Jest to najprawdopodobniej pierwszy na świecie smartfon z cyfrowym tunerem TV.

Zanim rzucicie się do sklepów, kilka informacji dla ochłody. To niewątpliwie przełomowe urządzenie dostępne będzie na początek tylko na terenie Filipin. Zanim (tak jak ja) zaczniecie wyśmiewać Galaxy J2 DTV, wiedzcie, że Samsung wprowadza go na wybrane rynki nie bez powodu.

Jak się bowiem okazuje, rozbudowana sieć internetowa nie jest czymś, czym ministerstwo turystyki mogłoby zachwalać Filipiny. Internetowe serwisy wideo, takie jak Netflix, Hulu, itp. działają tam gorzej niż powinny. Nic więc dziwnego, że ludzie w większości ograniczają się do oglądania telewizji. Galaxy J2 DTV może być namiastką dostępu do treści cyfrowych, z którymi tak trudno na Filipinach.

Galaxy J2 DTV zostanie wyposażony w procesor Exynos 3457, 1 GB pamięci RAM, a także tylko 8 GB pamięci wewnętrznej. Ale przecież “Mody na sukces” nikt nie będzie zapisywał do obejrzenia później. Telefon będzie wyposażony w 4,7-calowy ekran AMOLED i baterię 2000 mAh. Cena urządzenia to około 160 dolarów.

Źródło: Forbes

Komentarze

  • Marek

    OLED TV za 160 dolarów? Telegazeta jest?

  • M.K.

    W Japonii telefony z tunerem TV są od dawna.

  • Tekkno

    A co tu do wysmiewani jest? super sprawa z takim tunerem. Co prawda u nasna tych 24 stacjach w dvb-t sam kiszka, ale czasami mozna zerkną. Na filipinach pewnie inny system tv maja wiec naszego dvbt nie poogladamy na tym sprzecie

  • Co za bezsens

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona