Ważne

Mapy Google już wkrótce z nowymi funkcjami

Mapy Google to  jedna z najlepszych aplikacji w swojej kategorii. Oferuje spory wachlarz możliwości. Jednak Google nie spoczywa na laurach i poprzez aktualizacje wprowadza kolejne nowe funkcje oraz poprawki, poprawiające działanie aplikacji. Tym razem, na horyzoncie pojawiła się aktualizacja, wprowadzające nowe funkcje. Sprawdźmy zatem, jakie nowości zaoferować chce nam Google.

W wersji Google Maps 9.36.0 zostało usprawnione dodawanie opcji trasy. Obecnie przy wyznaczaniu nowej trasy, każdorazowo jesteśmy zmuszeni zaznaczyć, czy chcemy korzystać z płatnych dróg, autostrad czy też promów.  W nowej wersji aplikacji będziemy mogli ustawić swoje preferencje na stałe. Ciekawostką jest również, że będzie to można zrobić głosowo.

Screenshot_20160831-160329

Kolejną nowością jest “Traffic Nearby”, czyli powiadomienia, które dostarczają na żywo informacje o możliwych opóźnieniach lub innych sytuacjach, mających wpływ na czas podróży.

Lokalni przewodnicy, to użytkownicy dzielący się opiniami o miejscach w swojej okolicy. Ci, posiadający ocenę 4 lub wyższą, mogą tworzyć listy niestandardowe, aby ułatwić innym użytkownikom sortowanie list. Aktualne wykazy miejsc niestandardowych to moje ulubione miejsca i miejsca oznaczone gwiazdką. Jeśli chcesz dołączyć do grona lokalnych przewodników, kliknij tutaj.

Program beta testów Google Maps znajdziecie w linku.

Źródło: androidauthority

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Google całkowicie zmienia podejście do marki Nexus. A właściwie to ją likwiduje

Nexus 5X i Nexus 6P mogą być ostatnimi smartfonami z napisem "Nexus" na obudowie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona