Ważne

6 września zadebiutować ma pierwszy smartfon ze Snapdragonem 821

6 września możemy zobaczyć aż trzy ciekawe nowości: LG V20, Lenovo Moto Z Play oraz pierwszy na świecie smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 821. Ten ostatni ma wyjść spod skrzydeł LeEco, które również jako pierwsze pokazało urządzenie ze Snapdragonem 820Le Max Pro.

Nie do końca wiadomo, pod jaką nazwą zadebiutuje ten smartfon. Do tej pory pojawiły się bowiem już dwie opcje: Le 2s oraz Le 2s Pro. Jest to jednak tak naprawdę kwestia drugorzędna, ponieważ najważniejszy jest fakt, że będzie on – jako pierwszy z pierwszych – miał na pokładzie Snapdragona 821.

Sugestie, że to ponownie LeEco dostąpi takiego zaszczytu, pojawiały się już od dłuższego czasu. Teraz jednak potwierdził je dobrze nam znany Pan Jiutang, który jest zorientowany w temacie i często bardzo trafnie przewiduje poczynania chińskich producentów. Co ciekawe, analityk nie tylko potwierdził, że smartfon zostanie wyposażony w Snapdragona 821, ale również podał część jego specyfikacji technicznej: 5,5-calowy wyświetlacz JDI o rozdzielczości Full HD (1080×1920, ppi=401), 4GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej i czytnik linii papilarnych.

To jednak nie koniec. Pan Jiutang twierdzi, że smartfon zadebiutuje 6 września, a jego cena wyniesie około 2000 juanów, czyli równowartość 1200 złotych. W dodatku LeEco ma się nie ograniczać w jego przypadku tylko do chińskiego rynku i ma zamiar go sprzedawać też w innych krajach.

Obecność Snapdragona 821 na pokładzie nadchodzącej nowości zdaje się również potwierdzać screen z AnTuTu. Urządzenie o oznaczeniu kodowym LeX720 wykręciło w benchmarku 157897 punktów, co nie udało się nawet smartfonom ze Snapdragonem 820 i 6GB RAM, jak OnePlus 3, LeEco Le 2 Max czy ZUK Z2 Pro.

LeEco Le 2s AnTuTu

Aktualizacja:

Jak trafnie zauważyliście (a co mi umknęło z pamięci – przepraszam) pierwszym, oficjalnie zaprezentowanym smartfonem ze Snapdragonem 821 był Asus Zenfone 3 Deluxe. Znając jednak życie, do sprzedaży i tak wcześniej trafi propozycja LeEco, więc Chińczycy wciąż mają szansę być pierwszymi w jakimś sensie.

Źródło: GizmoChina przez GSMArena, GizmoChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona