Ważne

Garmin Fēnix Chronos to bardzo drogi i luksusowy smartwatch dla zamożnych klientów

Fēnix Chronos to nowy, bardzo drogi i luksusowy smartwatch od Garmina. Z racji swojej ceny nie jest skierowany do masowego klienta, aczkolwiek i tak – mimo wszystko – warto mu poświęcić chwilę.

Fēnix Chronos wyposażono w 1,2-calowy ekran Chroma Display™ z podświetleniem LED, dzięki czemu wyświetlane na nim informacje widoczne będą we wszystkich warunkach, również w bardzo jasnym słońcu. Kopertę pokryto szkłem szafirowym, więc posiadacz zegarka nie powinien się martwić, że się zarysuje.

Na Fēnix Chronos, podobnie, jak i na inne smartwatche Garmina, pobierać i instalować można różne aplikacje z dedykowanego sklepu Connect IQ. Użytkownicy do wyboru mają także wiele widgetów oraz skórki. Jeśli zechcą, za pomocą programu FaceIt, mogą też stworzyć nową, ze zrobionego przez siebie zdjęcia.

Fēnix Chronos – jak każdy smartwatch – można sparować ze smartfonem i dzięki temu otrzymywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomościach, czy aktualizacjach z aplikacji. Nie zabrakło też funkcji, śledzących aktywność użytkownika. Ma on do dyspozycji GPS z A-GPS, wysokościomierz, barometr i kompas. Mierzy również kroki, spalone kalorie, pokonane schody oraz monitoruje sen i pracę serca (to ostatnie 24 godziny na dobę). Zarejestrowane wyniki można potem łatwo zgrać z zegarka.

Przyszłych posiadaczy Fēnix Chronos ucieszy na pewno fakt, że jest on wodoszczelny i wytrzyma zanurzenie nawet do 100 metrów. Jeśli natomiast chodzi o czas pracy na pojedynczym ładowaniu, to waha się on od 13 godzin (z włączonym GPS-em), przez 25 godzin (w trybie UltraTrac battery saver mode) aż do tygodnia w przypadku używania go tylko jako smartwatcha (choć to też zależy od ustawień).

Na rynku Garmin Fēnix Chronos oferowany będzie w trzech wersjach:

  • koperta ze stali nierdzewnej + pasek ze skóry – 899,99 dolarów, ~3500 złotych,
  • koperta ze stali nierdzewnej + bransoleta ze szczotkowej stali nierdzewnej – 999,99 dolarów, ~3870 złotych,
  • koperta z tytanu + bransoleta ze szczotkowanego tytanu – 1499,99 dolarów, ~5800 złotych.
Garmin Fenix Chronos

Garmin Fenix Chronos

Źródło: Garmin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona