Ważne

Mamy 2016 rok, a smartfony z Windowsem dostają opcję panoramy w aplikacji aparatu

Szybko, co?

Można powiedzieć sporo różnych mniej i bardziej przychylnych rzeczy na temat smartfonów z Windows Phone, ale Lumie zawsze miały dobre aparaty. W ich domyślnej aplikacji brakowało jednak opcji panoramy.

Naprawdę, chcąc zrobić panoramę, na przykład na Lumii 950 albo 950 XL, trzeba było ściągnąć oddzielną aplikację. W 2016 roku to jest śmieszne. Właściwie, w zeszłym też było. Na szczęście, ma się to zmienić.

Microsoft wypuścił aktualizację do aplikacji Windows Camera, która dodaje możliwość robienia panoramy niektórym urządzeniom. Osoby korzystające z programu Windows Insider mogli testować to rozwiązanie już od miesiąca. Nowa opcja działa jak dotąd na Lumii 550, 650, 950 i 950 XL, 640, 830, Icon, 930 i 1520.

Co ciekawe, mając odpowiednią wersję oprogramowania, możemy skorzystać z tej aktualizacji na desktopowej wersji Windowsa. Mogą się z niej ucieszyć posiadacze Surface’a 3, Pro 4 i Surface Booków. No, wiecie, przynajmniej ci, którzy czerpią przyjemność z machania komputerem w miejscu publicznym w celu zrobienia zdjęcia.

macbook selfie stick

źródło: thenextweb.com, macbookselfiestick.com

Komentarze

 • NobbyNobbs

  Miałem Lumię L435 i wiele określeń na temat jej aparatu przychodzi mi do głowy, ale słowo “dobre” się w tej puli jakoś nie mieści:P

  • LinekPark

   Miałem HTC 8S i te same skojarzenia.

  • VMortens

   Racja, to jest częste nadużycie, a prawda jest taka, że fajne aparaty zaczynają się chyba dopiero od modeli 8XX, a może i 9XX.

   • NobbyNobbs

    Czyli średnia półka i wyższa. Zupełnie jak u konkurencji.

 • mobinaut

  Aparat w 640XL też jest całkiem niezły. Trudno się spodziewać że absolutny low-end jakim jest seria 4 czy 5 będzie miała dobra optykę. Generalnie jednak Lumie zawsze były kojarzone z przyzwoitą jakością fotografi.

  • The_Ecki

   Racja, ale jednak mało jest takich telefonów co się wyróżniają jakością foto i wideo.

 • teges

  Mamy 2016 rok a windows Phone ma przeszukiwanie kontaktów TYLKO przez pola: imię i nazwisko.
  Spróbujcie prowadzić kontakty z z szeroką gamą informacji (np. Firma, stanowisko, adres, miejscowość) a następnie przeszukiwać te kontakty. Masakra!!!
  Mam służbową (sic!) Lumię 640 i leżycw szafie bo jest nieprzydatna , gdy ma się ponad 800 kontaktów

  • Samuraj

   Po firmie oczywiście można szukać. Ja jak mam burdel w bieliźniarce to też nie potrafię odnaleźć ulubionych majtek.

   • teges

    Sprawdzałem, nie można po firmie. Tylko imię i nazwisko.
    I nie chodzi tu o burdel wręcz przeciwnie- prowadzenie kontaktów zgodnie ze sztuką, gdzie imię to imię firma to firma a notatka do kontaktu to notatka.
    Wybraź sobie, że potrzebujesz kontakt do osoby z określonego miasta nie pamiętasz nazwiska czy imieni a przy kilkuset kontaktach to bardzo prawdopodobne że nie będziesz pamiętał. Powodzenia w poszukiwaniu.

    • Samuraj

     Można, sprawdzałem.

     • krzysior

      Potwierdzam, można znaleźć kontakt po firmie.
      Sprawdzone w win 10 mobile.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona