Ważne

iPhone 7 256 GB coraz bardziej pewny

Kolejne pogłoski i przecieki, jakie pojawiają się w internecie, zdają się potwierdzać teorię o wydaniu  iPhone’a 7 z 256 GB pamięci. Czyżby marzenia wielu użytkowników smartfonu firmy Apple w końcu miały zostać urzeczywistnione?

Jednym z ważniejszych tematów dotyczących kolejnych iPhone’ów jest pamięć wewnętrzna tych urządzeń. Apple niespecjalnie wyrywa się do powiększania pojemności iPhone’a i jakiś czas temu twierdził jeszcze, że 8 GB w zupełności wystarcza zwykłym użytkownikom. Ci jednak czekają na coś więcej. I być może wkrótce się doczekają.

Pojawiły się bowiem kolejne informacje, że iPhone 7 będzie dostępny również w opcji 256 GB. Całkiem sporo jak na telefon. Według doniesień Apple ma też w końcu ostatecznie porzucić wersję 16 GB. A zatem, nowy smartfon firmy z Cupertino miałby być dostępny w następujących wydaniach:

  • 32 GB
  • 64 GB
  • 128 GB
  • 256 GB

Oczywiście, im większa pamięć, tym wyższa cena za i tak drogie urządzenie. Co ciekawe, przyszłoroczny iPhone może teoretycznie być nieco tańszy. Przynajmniej w produkcji ;). W każdym razie, jeżeli iPhone 7 nie będzie sprzedawał się dobrze – a tak sugerują przewidywania analityków, spadną jednocześnie zamówienia Apple na pamięć NAND, która wykorzystywana jest w telefonach. To z kolei może doprowadzić do spadków cen na rynku pamięci wewnętrznych dla urządzeń mobilnych.

Teoretycznie więc, im mniej iPhone’ów 7 kupimy, tym cena przyszłorocznego urządzenia może być niższa. Oczywiście, nie o to chodzi firmie z Cupertino ;).

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona