Ważne

Apple finalizuje prace nad iOS 10

Właśnie ukazała się kolejna, szósta już z rzędu, beta systemu iOS 10. To wydanie deweloperskie, jednak wszystko wskazuje na to, że Apple przymierza się do zakończenia prac nad aktualizacją swojego mobilnego systemu. Co z kolei wiedzie nas do pytań, kiedy premiera iPhone’a 7?

Szósta beta iOS 10 nie wprowadza właściwie żadnych ważniejszych nowości w systemie na iPhone’y i iPady. Apple wypuścił to wydanie w celu poprawienia zgłaszanych błędów i dopracowania pracy systemu. Wersja deweloperska iOS 10 przeznaczona jest wyłącznie dla osób programujących na platformę Apple’a, jednak w obecnym wydaniu może być już spokojnie testowana przez zwykłych użytkowników.

Pokazuje to zresztą ostatnia publiczna beta iOS 10 (wersja 5), która jest całkiem używalna i nie sprawia większych problemów – oczywiście jak na wydanie testowe oprogramowania. Można się więc spodziewać, że do końca sierpnia zobaczymy jeszcze maksymalnie jedną betę iOS 10. Albo też Apple od razu zdecyduje się na wydanie wersji Golden Master, czyli „prawie stabilnej”.

Rzut okiem na kalendarz i już widzimy, że stabilna wersja iOS 10 powinna pojawić się na początku września. Jest więc całkiem prawdopodobne, że premiera iPhone’a 7 może mieć miejsce 7 września. Oczywiście, Apple równie dobrze może wybrać inną datę, jednak ograniczenia spowodowanego niedopracowaną wersją iOS 10 już raczej nie będzie.

Źródło: Apple

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona