W przyszłym roku Apple zaprezentuje iPada z ekranem o przekątnej… 10,5″?

Apple ma w swoim portfolio tablety z ekranami o trzech różnych przekątnych: 9,7″ w iPadzie Air i iPadzie Pro, 7,9″ w iPadzie mini każdej generacji i 12,9″ w dużym iPadzie Pro. Z najnowszych spekulacji wynika, że w przyszłym roku portfolio koncernu z Cupertino ma się rozszerzyć o tablet mający zupełnie inną przekątną.

Według informacji, które pojawiły się dziś w sieci, w 2017 roku Apple ma zaprezentować w sumie aż trzy nowe tablety. Pierwszym ma być iPad Pro 2 12,9″, czyli nowsza wersja największego z tabletów Apple. Drugim ma być iPad w standardowym rozmiarze, czyli 9,7″, ale “budżetowy” (w przeciwieństwie do pozostałych nowości ma działać dzięki procesorowi A9X, a nie A10X). Ostatnim natomiast ma być model z ekranem o przekątnej… 10,5″. Ma być skierowany przede wszystkim do sektora edukacji.

W 2018 roku natomiast w ofercie Apple ma zajść jeszcze większa zmiana. Mówi się, że właśnie wtedy w iPadach zostanie zastosowany ekran AMOLED, który wprowadzi nie tylko powiew świeżości w kwestii wzornictwa, ale również samego odbioru wyświetlanych treści. Wcześniej AMOLED ma trafić również do iPhone’ów, o czym mówi się już od wielu, wielu miesięcy.

Powyższe rewelacje doszły do nas od analityka, Ming-Chi Kuo. Jak widzicie, nie ma tu żadnych informacji na temat iPada mini… Czyżby miało to oznaczać, że 7,9-calowy tablet Apple nie doczeka się następcy? Oczywiście na razie jest jeszcze za wcześnie, by spekulować na ten temat, ale zauważcie, że mniejsze tablety są przez klientów coraz częściej zastępowane dużymi smartfonami, przez co te pierwsze tracą rację bytu.

A mi na usta ciśnie się jedno podsumowanie: pożyjemy, zobaczymy.

źródło: theverge, macrumors

Komentarze

 • Subiektywnie-obiektywny:)

  10,5 cala? Bedzie apple Tab S?:)

  • coś takiego właśnie ;)

   • Subiektywnie-obiektywny:)

    Wiesz moze czy Samsung ma zaprezentowac teraz galaxy tab S3?
    Cos bym kupil, ale tab s2 mi sie niepodoba, a kupowac po raz drugi tab S to bez sensu:)
    Szkoda ze tab pro s na windzie nie jest dosteony u nas;(

    • Paweł
     • Subiektywnie-obiektywny:)

      Dzieki:) a jakies swiezsze info?:)

     • Paweł

      Wejdź na tabletowo TERAZ :)

     • Subiektywnie-obiektywny:)

      Widze wlasnie, info na zadanie hehe:)

     • Subiektywnie-obiektywny:)

      Info na zadanie hehe:)
      Z tego co czytam to nic ciekawego, wiec pewnie odpuszcze, zwlaszcze ze nite 7 bieco drozszy niz sie spodziewalem i… Jeszcze miesiac musze czekac…

     • Info o Note 7 zdjęłam, bo pojawiają się słuchy, że ma kosztować 3799 zł… więc wpis się pojawi ponownie, jak Samsung oficjalnie poda cenę do wiadomości

     • Subiektywnie-obiektywny:)

      Wlasnie tez zauwazylem ze chyba tyle. Nie mniej mimo iz dodaja bezuzyteczne pierdoly jak okulary czy pakiet guard, to raczej poczekam na oferty z allegro:)
      Lepszy gear fit 2 czy gear s2?:)

 • Kewin Karlos

  Apple jest jak matka i teściowa w jednym ;)

 • |

  “W iPadach zostanie zastosowany ekran AMOLED, który wprowadzi nie tylko powiew świeżości w kwestii wzornictwa, ale również samego odbioru wyświetlanych treści” – tak oto epl wynajdzie wyświetlacz na nowo, powieje świeżością wzornictwa, zaraz potem pozwie konkurencję o wyprzedzające skopiowanie ich genialnej innowacji kilka lat wcześniej, a fanboje dostaną orgazmu. Ależ będzie pięknie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona