Ważne

Moto E3 może pojawić się na rynku również w wersji z 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej

W zeszłym roku Lenovo (formalny właściciel Motoroli) poszło po rozum do głowy i wprowadziło na rynek Moto G (2015) również w wersji z 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej – inaczej smartfon nie miałby szans z konkurencją. W ciągu ostatniego roku zwiększyły się także wymagania co do tańszych propozycji. Chińczycy chyba się zorientowali i być może ich Moto E3 trafi do sprzedaży też w mocniejszej wersji.

Takie posunięcie sugerowały już pod koniec marca informacje z benchmarków, w których pojawiły się smartfony o oznaczeniach kodowych Lenovo XT1700 oraz Lenovo XT1706, pod którymi ukrywać się miała właśnie tegoroczna Moto E. Kiedy jednak przyszło do oficjalnej premiery okazało się, że urządzenie ma tylko 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej.

Seria Moto już od pierwszego modelu wyrobiła sobie miano trendsettera – Moto G z 2013 roku dosłownie zmiotła konkurencję i udowodniła, że za te same pieniądze można dać klientowi dużo więcej. Dlatego wymagania co do tej marki od zawsze były wysokie i czuliśmy się zawiedzeni, że Moto E3 nie wyróżni się specjalnie (a nawet zginie) na tle taniej konkurencji.

Ale być może jeszcze nie wszystko stracone. W bazie indyjskiej Zauby pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym XT1706, a więc Moto E3. W poniższej tabelce znalazła się informacja o 16GB pamięci wewnętrznej, co jest równoznaczne z tym, że producent zastosował także 2GB RAM.

Moto E3 w wersji 2GB/16GB w Zauba

Moto E3 w wersji 2GB/16GB w Zauba

Jeśli tylko Lenovo rzeczywiście zdecyduje się na wypuszczenie również takiej wersji tego modelu i wprowadzi go także do Polski, to na pewno będzie to dobra decyzja – wszakże seria Moto cieszy się w naszym kraju sporą popularnością. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny, lecz tu możemy mieć już tylko nadzieję, że Chińczycy z nią nie przesadzą.

Źródło: Zauba przez Phone Radar

Komentarze

  • zdzich

    Nie dziękuję. Jak wysiądzie moja e2, znowu będę szukał czegoś równie poręcznego, zdecydowanie poniżej 5 cali. O ile w ogóle jeszcze będzie można takie urządzenia kupić. Bo trendy są nieubłagane. Miliardy azyjatów nie mogą się mylić, za dwa lata każdy będzie nosił telewizor.

    • Matjus Zicz

      Rozumiem cię, miałem moto G1 i jak trzymam w ręku dziewczyny 5.5″ to faktycznie jest to za duże, ale taki 5″ to już bardziej się wydaje poręczne o ile nie dowalą ramki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona