Ważne

Kyocera Duraforce Pro – odporny smartfon z aparatem z szerokim kątem

Jeśli kiedykolwiek interesował Was temat „egzotycznych” smartfonów, pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, jak ciekawe produkty dostępne są w Japonii. Niestety, większość pozostaje dostępna wyłącznie tam, przez co dla nas są jedynie ciekawostką. Podobnie jest w przypadku Kyocera Duraforce Pro – smartfona, który może spodobać się zwłaszcza miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Duraforce Pro jest urządzeniem odpornym na działania wody, kurzu i na upadki. Spełnia normę IP68 (zanurzenie w wodzie na pół godziny na głębokości do dwóch metrów), a także militarny standard 810G (nie jest mu straszny kontakt ze skrajnymi temperaturami, niskim ciśnieniem, wstrząsami, etc.). Oczywiście producent udziela na niego standardowej, dwuletniej gwarancji, zatem jest pewien, że jego sprzęt jest faktycznie odporny na tyle, jak go opisuje.

Ale nie sama odporność w przypadku nowości Kyocera jest istotna. Na pierwszy plan wysuwa się tu szerokokątny aparat, który pozwala robić zdjęcia i kręcić filmy również pod wodą. Niestety, wideo nagramy tylko w Full HD – 1080p, nie ma dostępnej jakości 4K, a szkoda. Mimo wszystko jednak Kyocera Duraforce Pro stał się pierwszym smartfonem klasy rugged z szerokokątnym aparatem.

Standardowy aparat ma 13 Mpix, z kolei kamerka przednia – 5 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 6.0 Marshmallow. Pod względem pozostałych parametrów, Duraforce Pro to średniak. Mamy tu 5-calowy ekran 1920×1080 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617, 2GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 3240 mAh.

Kyocera Duraforce Pro to dla nas wyłącznie ciekawostka, bo nie ma co liczyć na jego premierę w Polsce. Smartfon będzie dostępny jednak poza Japonią – będzie go można kupić w amerykańskim T-Mobile w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: phonarena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona