Mapy Google zaktualizowane. Wśród nowości możliwość zapisu map na microSD

Jeśli chodzi o mobilne nawigacje samochodowe, namiętnie korzystam z dwóch aplikacji: Map Google (Google Maps) oraz Here (aktualnie: Here We Go). Pierwszy z programów doczekał się kolejnej, dość znacznej aktualizacji, która powinna znacznie wpłynąć na komfort jej użytkowania. Tym samym Mapy Google stają się jeszcze bardziej dojrzałe.

Z mojego punktu widzenia najbardziej istotną nowością jest wprowadzenie możliwości zapisywania map offline na karcie pamięci microSD, co dotychczas nie było możliwe. Oczywiście z funkcji tej ucieszą się wyłącznie te osoby, które użytkują smartfony z możliwością rozszerzenia pamięci – pozostali nawet nie zauważą tego udogodnienia. A jest spore, bo po pierwsze – możemy pobrać mapy większego obszaru, a po drugie, co łączy się z pierwszym – zwalniamy sobie ważne miejsce w pamięci wewnętrznej.

Pozostałe nowośći to “tryb tylko WiFi” (pozwalający zaoszczędzić transfer danych, gdy nie chcemy z nich korzystać lub nie możemy – np. w roamingu) oraz porównywarka cen i czasu przejazdu innymi środkami transportu niż własny samochód i transport publiczny, czyli taksówkami (tak, w Polsce też to działa, pokazuje np. Ubera).

Korzystacie z Google Maps? Jak oceniacie rozwój aplikacji na przestrzeni ostatnich miesięcy? Według mnie zdecydowanie można zauważyć, że Google zależy, by program ten stał się jeszcze bardziej konkurencyjny wobec pozostałych aplikacji do nawigacji. I, wydaje mi się, że z miesiąca na miesiąc ma coraz większe szanse. Choć i tak, offline, według mnie, wygrywa Here Maps.

źródło: phonearena, google

Komentarze

 • dred

  A Yanosik to już przestarzały? Lepiej prowadzi noz google i sa fotoradary.

  • Mrn

   A ktoś z tego jeszcze korzysta?

   • marcus1212

    ja tam zawsze jeżdżę z obydwoma, Yanosik zawsze w tle :)

    • CezaR

     Ja też…. :-) we własnym mieście jedynie używam tylko Yano

   • dred

    Ja jeżdżę?. Nie wiem czy sa lepsze mapy, bo do moich potrzeb Yanosik wystarcza. Wiem za to, ze sa gorsze np. google maps, ktore to mapy doczytuja sie tam, gdzie Yanosik nadal dziala bez zarzutu ( chodzi o drogi w lasach gdzie jest slaby zasieg lub jego brak).

  • Nawigacja Yanosika dla mnie jest nie do zniesienia. Zawsze jeżdżę na mapach Google lub Here + Yanosik w tle.

   • Driver

    Yanosik dla 120 -140 tysięcy rodaków jednak do zniesienia. Here beznadziejnie
    wyznacza trasy. Z Wardzawy do Krakowa przez Lublin – mniej więcej taki
    jest mechanizm. Google maps się i rozwija, ale nawigacja ma być jako
    proste narzędzie a nie jako kolejna społęcznościowa aplikacja z
    pierdylionem funkcjii do niczego nie potrzebnych. Robią z tego jakiegoś
    facebookowego pokemona. Za chwilę wrzucą możliwość nagrywania filmów i
    dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. Ten kierunek obrany przez Google nie do końca mi się podoba.

  • Artur Węgliński

   Janosik jest do czegoś innego ;)

 • Foorio

  Dziwne, ja aktualizacji nie zauwazylem. Mozliwe ze dlatego ze mieszkam w NIemczech i juz mam te funkcje;) Poza tym uzywam Google Maps w samochodzie po podlaczeniu telefonie do Android Auto. Da sie na tym jechac. Polaczenie z internetem mam stale przez hotspot wifi w samochodzie. W porownaniu do nawigacji Sygic ktora jest w trybie offline i uzywam jej gdy jestem w Polsce to Google Maps w ostatnim czasie zrobilo postepy.

 • Fedurrr

  W mieście Yanosik, a w trasie Google mapa plus Yanosik. Za granica automapa sprawdza sie swietnie.
  Google mapa rozwija sie w dobrym kierunku.
  W górach automapa tracila sygnał gdzie google mapa dawala jeszcze rade (Czechy i Slowacja). W Chorwacji nie bylo problemow.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona