Ważne
Wiko VIEW

W Pokemon GO nie zagrasz już w Auschwitz. Ani jadąc samochodem

W najnowszej aktualizacji Pokemon GO pojawiło się wiele ograniczeń i sposobów na walkę z oszustami. Zablokowano m.in. łapanie pokemonów z poziomu samochodu czy granie w grę w miejscach o szczególnym znaczeniu historycznym.

Zgodnie z oczekiwaniami firma Niantic zaczęła współpracować z instytucjami i organizacjami, które nie życzą sobie, aby w pobliżu ich budynków można było łapać Pokemony. W ten sposób doprowadzono m.in. do usunięcia stworków z obszaru amerykańskiego Muzeum Holokaustu czy Parku Pamięci i Pokoju w Hiroszimie. Wcześniej twórcy Pokemon GO pozytywnie odpowiedzieli też na zgłoszenia pracowników muzeum w Auschwitz-Birkenau z prośbą o usunięcie Pokemonów.

Ostatnia aktualizacja aplikacji (0.33) wprowadza też wiele innych rozwiązań. Niantic walczy m.in. z oszustami i w ramach uaktualnienia gry będzie pojawiał się komunikat o przekroczeniu przez nas dopuszczalnej prędkości poruszania się. To sposób na osoby, które próbowały nabijać sobie kilometry w grze, jeżdżąc samochodem.

Z innych ciekawostek wprowadzono (dla Androida) możliwość zmiany imienia dla trenerów, dodano też nowe animacje dla tychże trenerów oraz liczne poprawki błędów w grze. Twórcy Pokemon GO pracują obecnie nad nową funkcją zbliżoną do powiadomienia o Pokemonach znajdujących się w pobliżu gracza. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja zostanie wdrożona.

Źródło: Google Play

Komentarze

 • cukru

  Jeśli będą powiadomienia przy zablokowanym ekranie to może powrócę do gry, nie mam ochoty ciągle gapić się w ekran.

  • Mr . Robot

   Druga rzecz to jak apka będzie działać w tle a nie jak za każdym razem wrócisz do niej to wita Cię ekran logowania

  • Wątpię, żeby zdecydowali się w pełni na ten krok – wówczas nie byłoby tylu chętnych na ich produkt, czyli Pokemon GO Plus (http://www.tabletowo.pl/2016/06/16/z-tym-cudenkiem-bedziesz-mogl-lapac-pokemony-bez-koniecznosci-trzymania-smartfona-w-reku/)

   • cukru

    Szkoda, bo gra ma duży potencjał a w obecnej postaci jest dla mnie nie akceptowalna. No ale muszą na czymś zarobić.

  • Tomasz Lenartowski

   Próbowałeś odpalić tryb oszczedzania energii aplikacji? Włączasz tryb w opcjach, obracasz telefon do góry nogami, ekran się wygasza i jak coś jest w pobliżu to telefon wibruje. Chowasz do kieszeni i spokój aż do następnego zdarzenia.

   • cukru

    Próbowałem, ale aplikacja nie reagowała na dotyk po wzięciu telefonu do ręki. Zresztą wtedy ekran się nie wygasza, a jest na minimalnym podświetleniu i widać wtedy lekko napis Pokemon Go.

 • W temacie

  I bardzo dobrze ze usuwaja to z waznych miejsc. Janwiem ze ti jest jakis algorytm, ale nie moze ten syf pojawiac sie w muzeach czy kosciolach.

 • Maciej Szkudlarek

  Przecież od dawna jest blokada że od jakiejś prędkości nie liczy kilometrów

 • Tomasz Salich

  Mam nadzieję że to nie jest jakaś prędkość z tyłka bo często nabijam sobie kilometry mając telefon w uchwycie na rowerze.

 • Bartoosh21

  Powinni udupic wszystkich cziterow którzy przy pomocy dodatkowych programów zmieniają swoją lokalizację itp i grając w domu nabijaja kosmiczne poziomy. Jaki to fun? Ze sprzedażą kont raczej sobie nie poradzą ale powinni minimalizować możliwość oszukiwania

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona