Tegoroczne iPhone’y będą miały ekrany o wyższej rozdzielczości

Tegoroczne iPhone’y nie wprowadzą specjalnego powiewu świeżości, ale nie oznacza to, że będą one dokładnie takie same, jak poprzednicy. Apple zamierza wprowadzić kilka nowości i m.in. zwiększyć rozdzielczość wyświetlaczy w obu modelach.

Zarówno iPhone’y 6/6S, jak i 6 Plus/6S Plus miały ekrany o tej samej rozdzielczości: (odpowiednio) 1334×750 i 1080×1920 pikseli. Na dobrą sprawę są to optymalne wartości i spokojnie wystarczą do komfortowego korzystania z urządzenia. Apple jednak najwyraźniej stwierdziło, że czas na zmianę.

Według najnowszych doniesień, ekran w 4,7-calowym iPhonie ma mieć rozdzielczość Full HD (1080×1920), natomiast w 5,5-calowym już 2K (1440×2560). Po takim zabiegu współczynnik ppi wzrośnie w porównaniu z poprzednikami z – odpowiednio – 326 i 401 do – odpowiednio – 469 i 534 punktów na cal.

iPhone 2016 iPhone 7 iPhone 6SE screen ekran wyświetlacz rozdzielczość 2

Jeśli powyższe jest zgodne z rzeczywistością, to będzie to kolejna, mała zmiana względem poprzedników. Oprócz tego, klienci mają dostać m.in. wodoszczelność, nowy Touch ID, akumulator o większej pojemności oraz najnowszy procesor (i podwójny aparat oraz Smart Connector, ale tylko w modelu z Plusem w nazwie). Zabrane zostanie natomiast 3,5 mm złącze słuchawkowe i przycisk wyciszania. Na rewolucję musimy poczekać do 2017 roku, kiedy to przypada 10. rocznica wypuszczenia na rynek pierwszego iPhone’a.

Tegoroczne iPhone’y zadebiutują na początku września, natomiast ich przedsprzedaż ma się rozpocząć 9. dnia tego miesiąca. Mówi się też, że Apple nie nazwie ich – odpowiednio – iPhone 7 i iPhone 7 Plus, a iPhone 6SE i iPhone 6SE Plus.

Źródło: Weibo (KK) przez Phone Arena

Komentarze

 • RDF

  Zapowiada się wyśmienicie. Mam tylko nadzieję, że odchudzą Plusa, 190 gramów to trochę za dużo, a taki właśnie model mam zamiar zakupić.

  • The_Ecki

   1500 mAh bateria na 5’5″ przy ekranie 2K. Powodzenia w dalszym odchudzaniu.

   • RDF

    2750 mAh

    • The_Ecki

     To nadal mało, za mało dla hardkorowego używania.

     • BaRiBaL

      Oby tylko wystarczył na cały dzień użytkowania i nie będzie miało znaczenia jaką ma baterię.
      Mnie teraz co prawda Mate 8 przyzwyczaił do dwóch dni działania gdzie poprzedni Note 4 ledwo na jeden dzień wystarczał, ale i tak często podpinam go machinalnie do ładowarki przed snem.
      Szkoda, że Apple dało ekran 2K do większego modelu, fHD jest przecież zupełnie wystarczające. Bezsensowny trend.

     • The_Ecki

      Przecież każdy ma argument, bo do VR jest potrzebne 2K.

     • Fruction ™

      Jeżeli iPhone ma mieć większą baterię to ciekawe o ile. Wersja Plus może z większą baterią (wg moich obliczeń) działać ok. 10h. Np. taki S7 Edge działa ok. 16h i nic nie poradzisz.
      Dodatkowo wątpię, że Apple zrobi VR takie jak Samsung.

     • Do VR potrzebne jest najlepiej 4k albo więcej. 2K jest potrzebne, by nie było wreszcie widać pikseli na ekranie.

     • The_Ecki

      Sprzęt teraz nie jest w stanie podołać 2K, a co dopiero 4K.

 • dred

  Już teraz iphony slabuja na baterii, a z wieksza rozdzielczoscia bedzie totalna lipa. Ale Fhd 4,7″ z duza bateria, to bylby hit dla kobiet.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona