Lenovo C2 w tej wersji jest już o wiele ciekawszą propozycją

W Rosji Lenovo wprowadza ulepszoną wersję Lenovo C2, która względem pierwowzoru doczekała się kilku znaczących udoskonaleń. W dodatku jej cena może być niewiele wyższa, a to sprawia, że Lenovo C2 Power staje się dość łakomym kąskiem.

Lenovo nieco doposażyło model C2, przez co z powodzeniem może on stanąć w szranki z innymi, budżetowymi średniakami. Oczywiście nie wszystkimi, ale częścią na pewno. Producent podwoił ilość pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika z odpowiednio – 1 GB i 8 GB do – odpowiednio – 2 GB i 16 GB. Zwiększono również pojemność akumulatora z 2750 mAh do 3500 mAh.

Lenovo C2 w Rosji kosztuje 11 tysięcy rubli, czyli około 700 złotych. Oczekuje się, że za Lenovo C2 Power (czyli tę lepiej wyposażoną wersję) trzeba będzie zapłacić mniej więcej 13 tysięcy rubli (~820 złotych). Na razie nie wiadomo, czy smartfon trafi też do Polski, ale z pewnością by mógł. Zwłaszcza, gdyby jego cena została ustalona na 749 złotych, a potem szybko spadła, jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru.

Pozostała specyfikacja Lenovo C2 Power obejmuje m.in. 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735P 1,0 GHz z Mali-T720, aparat główny 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą, kamerkę 5 Mpix na przodzie, LTE oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Aktualizacja - 2016.08.08Jak trafnie zauważył nasz Czytelnik, Lenovo C2 Power pojawił się w ofercie sklepów x-kom oraz Satysfakcja, choć obecnie nie można jeszcze go kupić. Cena wynosi – odpowiednio – 799 i 807 złotych.

Źródło: Helpix przez GSMArena

Komentarze

  • Mikołaj Grabski-Pawłowski

    Już wiadomo, wersja Power pojawiła się w x-komie za 799 zł ; )

  • Misielko

    Szkoda procesora, poza tym byloby ciekawie, ale juz moglby tam byc leciwy snap 410.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona