Ważne

Od dziś nie ma już HERE Maps. Aplikacja zmieniła nazwę na HERE WeGo

HERE Maps do tej pory uznawane są za jedną z najlepszych aplikacji tego typu. Od dziś jednak program zmienia swoją nazwę na HERE WeGo.

Jeśli zastanawiacie się, skąd ta zmiana, to twórcy tłumaczą, że nazwa HERE Maps była zbyt banalna i nie wyróżniała się niczym spośród innych tego typu propozycji. Poza tym mało który użytkownik korzysta z niej, aby podejrzeć samą mapę – większość wykorzystuje program, aby znaleźć najlepszą drogę do wybranej destynacji. Dlatego postanowiono zmienić nazwę na HERE WeGo.

Do aplikacji dodano również dwa nowe środki transportu. Pierwszym z nich jest platforma car share’ingowa Car2Go. HERE WeGo poinformuje użytkownika, gdzie znajduje się najbliższy samochód, ile paliwa jest w baku, a także obliczy szacowany koszt wypożyczenia auta.

Drugim są z kolei taksówki. Z poziomu aplikacji będzie można zamówić kurs, a także sprawdzić, ile może kosztować podróż oraz jak długo trzeba czekać na taryfę.

Zarówno jedna, jak i druga opcja nie jest dostępna niestety w Polsce. Można z niej jednak skorzystać w wybranych miastach Europy, więc może przyda Wam się to podczas jakiejś wycieczki. Pełny wykaz znajdziecie na stronie podlinkowanej w źródle.

Jeśli korzystacie już z HERE Maps, wystarczy, że zaktualizujecie aplikację – jest ona już dostępna w Sklepie Play (Android) i App Store (iOS).

Źródło: HERE

Komentarze

 • Tytuł powinien brzmieć “HERE Maps zmienia nazwę”, ponieważ teraz wprowadza w błąd sugerując, że HERE WeGo jest kompletnie inną aplikacją (a nie jest)

  • Dzięki za uwagę. Fakt, nie brzmiało to tak, jak powinno – już poprawione.

 • Kewin Karlos

  Od pewnego czasu występował problem przy pobieraniu map :(

 • uze

  “…znaleźć najlepszą drogę do wybranej destynacji.” Zawsze mi się wydawało, że mamy niezwykle bogaty język, no ale najwidoczniej makaronizmy nadal są konieczne aby dołączyć do klubu ‘ELOkwentnej’ młodzieży ;)

  • Akurat nie to było moim celem. Takie słowo mi tu pasowało. I już. Nie szukaj w tym dodatkowej filozofii, bo po prostu jej tam nie ma ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona