Ważne

Tak mogły wyglądać smartfony Nokii

Nokia nie produkuje już smartfonów. Wprawdzie firma poważnie przymierza się do ponownego wejścia na rynek urządzeń mobilnych, to jednak nie będzie to raczej obecność, do jakiej przyzwyczaiła nas fińska firma. Wróćmy na chwilę do czasów, kiedy Nokia i Microsoft tworzyły razem smartfony z Windows Phone. Oto kilka urządzeń, które mogły, ale nie trafiły na rynek.

Jeszcze parę lat temu Nokia równało się Windows Phone. Niestety, Microsoft postanowił samemu zająć się produkcją swoich smartfonów, wykupując cały dział mobilny fińskiego producenta. Efekt jest taki, że obecnie Nokia nie produkuje żadnych smartfonów, a Microsoft… też nic od dłuższego czasu nie zaprezentował. Możliwe, że pracuje nad mitycznym Surface Phone, ale jeżeli prace jeszcze trochę potrwają, rynek Windows Phone może zupełnie zniknąć.

Tymczasem do internetu wyciekły zdjęcia niezrealizowanych produktów fińskiej firmy. Możemy m.in. zobaczyć Lumię 2020 – 8,3-calowe urządzenie, które miało pojawić się z Windows RT na pokładzie oraz rysikiem. Na zdjęciu widać też nigdy niezrealizowany Lumia 650 XL z 5,4-calowym ekranem, a także ulepszoną wersję Lumii 650.

nokia-leak

Widać też Nokię XL 2 – prototyp urządzenia z Androidem. Są to najprawdopodobniej ostatnie urządzenia, jakie Nokia wyprodukowała samodzielnie. Smartfony, które mają pojawić się w najbliższym czasie z logo fińskiej firmy, będą jedynie brandowane. Ich prawdziwym producentem będą nie Finowie, a Foxconn, z którym Nokia podpisała odpowiednie umowy.

Źródło: Baidu via MSPowerUser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona