Ważne

Kolejna aktualizacja dla Huawei P8 Lite

Jeśli jesteście użytkownikami Huawei P8 Lite, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin najprawdopodobniej mogliście zaktualizować swoje urządzenia do najnowszej wersji oprogramowania. Nie mówię tu wcale o Androidzie 6.0 Marshmallow, bo ten został udostępniony już dwa miesiące temu, a o aktualizacji zmieniającej numer samego oprogramowania (nie systemu).

Gdy w połowie maja informowaliśmy o dostępności Androida Marshmallow dla Huawei P8 Lite, oprogramowanie zostało zaktualizowane z wersji ALE-L21C432B170 do ALE-L21C432B560. Tymczasem najnowsza aktualizacja wprowadza ALE-L21C432B574, a wraz z nią kilka zmian, usprawnień i poprawek stabilności działania.

Wśród zmian, które wymienia Huawei w przypadku tej wersji oprogramowania, znalazło się drukowanie zdjęć partiami, wizytówki biznesowe i kompas oraz optymalizacja interfejsu użytkownika i ustawień. Do tego dochodzą kosmetyczne zmiany wizualne, optymalizacja galerii oraz ustawień dźwięku (cokolwiek ma to oznaczać w rzeczywistości).

huawei-p8-lite-ALE-L21C432B574

Oczywiście aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla Huawei P8 Lite pochodzącego z wolnej sprzedaży i jest dostępna w trybie OTA. Modele od operatorów, niestety, ponownie są „opóźnione”.

Na koniec jeszcze tylko przypomnę, że Huawei P8 Lite nie jest flagowcem – ani zeszłorocznym, ani – tym bardziej – tegorocznym. To pokazuje jedynie, że chiński koncern mocno zmienił politykę wsparcia konsumentów. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu raczej nie pomyślelibyśmy nawet, że średniak dostanie kolejne aktualizacje, a tu proszę, miła niespodzianka. Tylko, drogi Huawei, jedna prośba: nie spocznij na laurach!

Dzięki _leykam!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona