Premiera rozwijanego smartfonu LG w przyszłym roku?

Według ostatnich doniesień firma LG prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem pierwszego komercyjnego smartfonu z rozwijanym ekranem. Premiera – początek przyszłego roku.

To nie pierwszy raz, kiedy LG eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Mieliśmy już smartfon z zakrzywionym ekranem (LG G Flex), a także niedawny LG G5 – modułowe urządzenie. Wyraźnie widać, że LG nie boi się wprowadzać na rynek nowych rozwiązań. Teraz jednak mówi się, że producent w pierwszej połowie 2017 roku zaprezentuje smartfon z rozwijanym ekranem.

Oczywiście rozwijane ekrany są już na rynku – tyle że jako prezentowane na targach prototypy. LG byłby więc pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek urządzenie z ekranem możliwym do rozwinięcia i zwinięcia.  Możliwości zachowania i wyglądu takiego telefonu są bardzo duże; LG prezentował np. w styczniu 18-calowy ekran, który można zwijać i rozwijać niczym rolkę papieru lub gazetę.

Rozwijany ekran wymusi najprawdopodobniej plastikową lub nawet gumową (lub z podobnego materiału) obudowę urządzenia. Tylko taka bowiem będzie w stanie współpracować z zaginanym ekranem urządzenia. Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że LG nie jest jedynym producentem smartfonów, który pracuje nad podobnym rozwiązaniem. Najprawdopodobniej również w przyszłym roku na rynku pojawi się smartfon Samsunga, który również będzie posiadał rozwijany ekran OLED.

Źródło: Etnews

Komentarze

 • CezaR

  Ciekaw jestem jak to zabudują, bo guma to jaka? Wiadomo ze guma parcieje z wiekiem i szybciej występuje zmęczenie materiału… no zobaczymy…

 • esior

  A cała elektronika? Bateria? Też gumowe?

  • koniecznie ;)

  • kamil

   a słyszałeś asiorku o bateriach z grafenu. Poczytaj o nowych technologiach zamiast wystawiać sobie laurkę na forum.

  • Devil_Dragos

   Tylko ekran bedzie rozkladany. Reszta normalna

 • Adrian Ujma

  Obudowa nie musi być elastyczna. Teraz widać jak wasze myślenie jest ograniczone. Telefon może być po prostu skladany.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona