Ważne

Edward Snowden pomoże stworzyć bezpieczne etui do iPhone’a

Smartfony są świetnym narzędziem do inwigilacji. O ile przeciętny użytkownik jest w stanie się z tym pogodzić, to są osoby, dla których poufność komunikacji jest wartością nadrzędną. Dla tych ostatnich powstanie wkrótce specjalne etui, zapobiegające niepożądanemu śledzeniu. Pomoże je stworzyć Edward Snowden.

Sylwetki Amerykanina nie trzeba (chyba?) nikomu przedstawiać. Mężczyzna doskonale wie, jakimi sposobami inwigilowani są użytkownicy. Jego wiedza ma pomóc w stworzeniu specjalnego etui do iPhone’a. Akcesorium ma na bieżąco monitorować sygnały odbierane przez wbudowane w smartfonie anteny.

W przypadku wykrycia, że służą one wykryciu pozycji, w której znajduje się posiadacz iPhone’a, włączany jest alarm, a sam smartfon może zostać nawet wyłączony. Przeciętnemu użytkownikowi nie jest to potrzebne, ale za to może się przydać na przykład dziennikarzom, znajdującym się w ogarniętym jakimś konfliktem kraju.

Etui ma się łączyć z iPhone’em poprzez slot na kartę SIM – widać to na projekcie powyżej. Nie będzie ono jednak nachodzić na cały smartfon, a tylko na jego połowę. Nie do końca wygodne rozwiązanie, ale w tym przypadku chodzi przede wszystkim nie o komfort użytkowania, a o bezpieczeństwo.

Edward Snowden iPhone protective case

Źródło: Wired przez TechCrunch

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona