Ważne

Xperia M4 Aqua i Xperia M5 zaktualizowane do Androida Marshmallow

Choć ze smartfonami Sony jest mi ostatnio mocno nie po drodze, jest jedna rzecz, która w działaniu japońskiego koncernu mi się podoba. W ciągu ostatnich miesięcy firma zaktualizowała już sporo swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu Android, tj. 6.0.1 Marshmallow. Dziś trafił on do kolejnych dwóch modeli: Xperii M4 Aqua (również w wersji Dual) i Xperii M5.

W przypadku Xperii M4 Aqua oprogramowanie ma numer 26.3.A.0.131, natomiast w przypadku Xperii M5 jest to 30.2.A.0.100. Aktualizacja wnosi przede wszystkim naprawienie pomniejszych błędów w interfejsie oraz poprawki bezpieczeństwa Google. Wprowadza też nowości znane z Marshmallow, w tym tryb Doze oraz powinna być też możliwość zaadoptowania pamięci karty microSD jako wewnętrznej. Jak jednak pokazuje poniższe wideo – takiej opcji jednak brakuje.

Jeśli jesteście użytkownikami Xperii M4 Aqua lub Xperii M5, spodziewajcie się aktualizacji w najbliższym czasie. Możecie próbować wyszukać ją również ręcznie, w ustawieniach telefonu.

W sumie do Androida Marshmallow Sony zaktualizuje aż 22 urządzenia (smartfony i tablety). Z jednej strony świetnie, że oprogramowanie zostanie udostępnione, z drugiej – szkoda, że aż tak długo zajmuje cały ten proces (6.0 zadebiutował przecież pod konic ubiegłego roku). Zwłaszcza, że przecież tuż za rogiem jest już Android 7.0 Nougat…

źródło: xperiablog, phonearena, xperiablog

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona