Aktualizacja dla Lumii 950 dual SIM, a w niej wybudzanie ekranu podwójnym tapnięciem

Od jakiegoś czasu pod naszymi wpisami regularnie pojawiają się pytania czy jakiś smartfon oferuje wybudzanie ekranu podwójnym tapnięciem, czy nie. Funkcja ta stała się tak pożądana, że aktualnie modele, które jej nie oferują, często są omijane szerokim łukiem przez potencjalnych klientów. Cóż, dobre szybko przyzwyczaja. Mam zatem dobrą wiadomość dla użytkowników Lumii 950 dual SIM.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Stanach została udostępniona aktualizacja dla smartfona Lumia 950 dual SIM, która wprowadza odblokowywanie ekranu podwójnym tapnięciem. Na razie nie jest to OTA (z możliwością zainstalowania bezprzewodowo) – dostępna jest wyłącznie przez WDRT (Windows Device Recovery Tool).

Nowe oprogramowanie oznaczone jest numerem 01078.00053.16236.35005. Poza wspomnianą wyżej funkcją, wprowadza też poprawki w zakresie działania WiFi, Bluetooth, aparatu (głównie autofokusa), jak i jakości odtwarzanego dźwięku. Ma również pozytywnie wpływać na ogólną stabilność działania telefonu.

Warto wspomnieć, że podobna aktualizacja wypuszczona została dla Lumii 950 (bez dual SIM) kilka tygodni temu.

W Polsce podobna aktualizacja powinna zostać udostępniona wkrótce.

źródło: gsmarena, windowscentral

Komentarze

 • Misio

  To ciekawe, bo kolega ma Dual Tap 2 Wake na swojej 950DS już od jakichś dwóch tygodni.

  • A to może u nas już tą aktualizacja była? Nie mam nawet kogo spytać.

   Dzięki za info

  • tolek

   A trzeba tą funkcję włączyć gdzieś w ustawieniach?

 • Loghor

  Potwierdzam, mam ten smartfon i już od jakiegoś czasu odblokowuje ekran podwójnym tapnięciem + aktualizacje zrobiłem bezprzewodowo :)

 • Czarek Cieślak

  jako użytkownik przemijającego powoli BB10 OS jest pod coraz większym wrażeniem mobilnego Windowsa. Widziałem co potrafi tryb Continuum, i jeżeli komuś nie potrzebne są już “bajery” oferowane przez Androida (np. Snapchat) tylko szuka telefonu do dzwonienia, okazyjnego zdjęcia i pracy, to można mu śmiało polecić słuchawkę Microsoftu.

 • W Polsce już we wszystkich sieciach nastąpiła aktualizacja dla telefonów 950, 950 DS, 950 XL i 950 XL DS :) Ogólnie telefon chodzi świetnie, tak jak powinien chodzić w dniu premiery…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona