Ważne

Apple pracuje nad własnym programem telewizyjnym

Pogłoski o tym, że Apple chce stworzyć własną bazę programów na potrzeby sklepu iTunes Store, krążyły od dawna. Teraz jednak przybierają bardziej konkretną formę. Serial ma nazywać się „Planet of the Apps” i traktować o… aplikacjach na smartfony.

„Planet of the Apps” ma być reality show – czymś na kształt „Mam talent”, tyle że zamiast o ludziach z dziwnymi pomysłami pokazywać będzie deweloperów aplikacji mobilnych. Im więcej czytam na temat planowanego programu telewizyjnego, tym bardziej wygląda mi to na kampanię reklamową, a nie serial z prawdziwego zdarzenia. Zobaczymy.

Apple rozpoczął już podobno casting do programu, szukając 100 najlepszych deweloperów iOS na świecie. Osoby chętne wziąć udział w reality show powinny wysłać do Apple krótki, jednominutowy klip wideo z prezentacją swoich dokonań. Spośród zgłoszonych deweloperów Apple wybierze najciekawsze osoby i zrobi o nich program telewizyjny, który potem będzie pokazywany w iTunes Store.

Zdaniem firmy Propagate, współodpowiadającej za produkcję programu, celem „Planet of the Apps” będzie promocja najlepszego pomysłu na aplikację i powiązany z nią biznes. Można więc spodziewać się prezentacji różnych koncepcji na program i gry na iPhone’a. Zwycięzca programu otrzyma pieniądze i wsparcie w realizacji swojego pomysłu. Program ma być kręcony pod koniec roku w Los Angeles, a jego premiera jest przewidziana na pierwszą połowę 2017 roku. Kto będzie oglądał?

No i na koniec – kiedy Samsung postanowi zrobić własny serial? ;)

Źródło: The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona