Ważne

Ludzie lubią smartwatche

Fale hejtu wylewane na Apple Watch (że brzydki, że krótko działa, że mało funkcji) nie przyniosły wiele efektu. Użytkownicy, którzy korzystają z zegarka Apple… lubią go. Swoje smartwatche lubią również użytkownicy konkurencji.

Badania na temat satysfakcji z używania smartwatchy przeprowadziła firma J.D.Power. Postanowiła ona sprawdzić, którzy użytkownicy inteligentnych zegarków najbardziej lubią swoje produkty. Wyszło na to, że najbardziej zadowoleni są posiadacze smartwatchy Apple. Spośród 11 badanych zegarków, Apple Watch znalazł się na pierwszym miejscu, zdobywając 852 punkty.

Niedaleko za nim, bo z wynikiem 842 punktów, znalazł się Samsung. Koreańska firma wygrała natomiast w kategorii opasek fitness, wyprzedzając Garmina. W badaniach przeprowadzonych na prawie 2700 osobach pytano też o najbardziej wkurzające problemy z zegarkami. Najbardziej ankietowanym przeszkadzał krótki czas pracy baterii (29%), potem nieumiejętność spersonalizowania urządzenia (23%).

Wygląda więc na to, że zegarki dość dobrze przyjęły się wśród użytkowników. Kolejne wersje Apple Watcha czy smartwatchy Samsunga i innych producentów z pewnością poprawią jeszcze bardziej zadowolenie z produktów. Z drugiej jednak strony inteligentne zegarki pozostają cały czas ciekawostką, nie wpływając specjalnie na zainteresowania mas. Ciekawe, czy w najbliższym czasie się to zmieni?

Źródło: J.D. Power

Komentarze

 • Jacobsiu

  Ja też lubie swojego smartwacha :)

 • Dla mnie smartwatch to bezużyteczny gadżet, zupełnie zbędny w codziennym życiu.

  • Artur Węgliński

   Proponuję zapoznać się z garmin fenix 3

   • Mong

    Święte słowa!!! :)

 • pakierhakierxd

  Ja też lubię swego chińskiego DZ09 za 45zł z wysyłką xD

 • Tomek

  Do mnie nie przemawiają zegarki, które trzeba parować ze smartfonem. Dlatego cała nadzieja w nowym Android i Wear i trybem “Standalone apps”. Może zmienię zdanie.

 • CezaR

  To ja zostanę przy swoim TagHeuerze
  nie wymaga ładowarki a ni baterii :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona