Ważne

Ludzie lubią smartwatche

Fale hejtu wylewane na Apple Watch (że brzydki, że krótko działa, że mało funkcji) nie przyniosły wiele efektu. Użytkownicy, którzy korzystają z zegarka Apple… lubią go. Swoje smartwatche lubią również użytkownicy konkurencji.

Badania na temat satysfakcji z używania smartwatchy przeprowadziła firma J.D.Power. Postanowiła ona sprawdzić, którzy użytkownicy inteligentnych zegarków najbardziej lubią swoje produkty. Wyszło na to, że najbardziej zadowoleni są posiadacze smartwatchy Apple. Spośród 11 badanych zegarków, Apple Watch znalazł się na pierwszym miejscu, zdobywając 852 punkty.

Niedaleko za nim, bo z wynikiem 842 punktów, znalazł się Samsung. Koreańska firma wygrała natomiast w kategorii opasek fitness, wyprzedzając Garmina. W badaniach przeprowadzonych na prawie 2700 osobach pytano też o najbardziej wkurzające problemy z zegarkami. Najbardziej ankietowanym przeszkadzał krótki czas pracy baterii (29%), potem nieumiejętność spersonalizowania urządzenia (23%).

Wygląda więc na to, że zegarki dość dobrze przyjęły się wśród użytkowników. Kolejne wersje Apple Watcha czy smartwatchy Samsunga i innych producentów z pewnością poprawią jeszcze bardziej zadowolenie z produktów. Z drugiej jednak strony inteligentne zegarki pozostają cały czas ciekawostką, nie wpływając specjalnie na zainteresowania mas. Ciekawe, czy w najbliższym czasie się to zmieni?

Źródło: J.D. Power

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona