Ważne

Google będzie konkurować z Apple, poszukując programistów w Indiach

Google zamierza uruchomić program szkoleń dla dwóch milionów programistów w Indiach. Przyszli deweloperzy będą tworzyć aplikacje mobilne. Jest to element wyścigu z Apple, które również poszukuje świeżej krwi w temacie tworzenia aplikacji.

Program Android Skilling wystartuje w tym roku. Zostanie przedstawiony setkom uczelni publicznych i prywatnych. Szacuje się, że do 2018 roku w Indiach będzie więcej programistów, niż w Stanach Zjednoczonych. Obecnie w ten sposób pracuje 4 mln osób, z czego tylko jedna czwarta tworzy aplikacje mobilne.

„Uważamy, że Indie są wyjątkowym miejscem, w którym można tworzyć innowacyjne produkty. To wspaniała okazja, by kształtować internetowe doświadczenie milionów osób, które korzystają już teraz, oraz będą korzystać w przyszłości, z platformy mobilnej” – Caesar Sengupta, wiceprezes działu rozwojowego Google

Google planuje uczynić ten program nauczania ogólnodostępnym, tak by pomóc Indiom zostać światowym liderem w rozwoju technologii mobilnych.

„Mamy nadzieję dostać się do jakichś 2,000 różnych szkół i uniwersytetów, zapewniając szkolenie nauczycielom i wykładowcom, tak by finalnie dotrzeć w ciągu roku do ponad 250,000 studentów na tych uczelniach”, mówi Peter Lubbers, szef szkolenia programistów Google.

Podczas gdy firma podejmuje starania, by zyskać sympatię przyszłych programistów, Apple nie próżnuje – również próbuje zaangażować jak najwięcej hinduskich deweloperów. W maju, podczas pierwszej w tym kraju oficjalnej wizyty Tima Cooka jako szefa Apple, zapowiedziano otwarcie w Bengaluru (piątej co do wielkości aglomeracji w Indiach) specjalnego ośrodka, zapewniającego specjalistyczne wsparcie dla twórców aplikacji na iOS. Ta placówka ma dać deweloperom dostęp do narzędzi, które pozwolą tworzyć innowacyjne aplikacje dla klientów z całego świata – jak przekazał wtedy Tim Cook.

Apple i Google pokazują, jak ważny jest dla nich indyjski rynek, skoro są gotowi walczyć o tamtejszych deweloperów. Firmy doskonale zdają sobie sprawę, że przyszłość należy właśnie do tej, która będzie mieć nie tylko świeże pomysły, ale też ludzi, którzy je zrealizują.

źródło: bloomberg.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona