Ważne

Snapchat pozwoli zachować Wspomnienia na dłużej

Szykuje się największa zmiana w Snapchacie, od momentu wypuszczenia aplikacji na rynek. Wkrótce program będzie oferował nową funkcję – Wspomnienia. Dzięki niej wybrane snapy nie będą znikały po kilku sekundach, a będzie je można zachować na dłużej.

Snapchat znany jest z tego, że wiadomości wysyłane do znajomych (w postaci zdjęcia lub krótkiego wideo), po odtworzeniu znikają i nie można do niego wrócić, natomiast rzeczy dodawane na „tablicę” (Story) nie są widoczne po 24 godzinach. Taka była idea, gdy powstawał Snapchat. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to w rozszerzeniu możliwości aplikacji i dodania opcji, która pozwoli część multimediów zachować na dłużej.

Jak będzie działać funkcja Wspomnienia? Bardzo prosto. Po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo na ekranie dostępna będzie opcja dodania pliku do Wspomnień. Jeśli pominiemy ten krok, zdjęcie/nagranie zniknie, dokładnie tak samo, jak to było do tej pory. Co ważne, snapy we Wspomnieniach będzie można dodawać do specjalnego folderu „My Eyes Only”, do którego – aby się dostać – trzeba będzie wpisać ustawione wcześniej hasło. Snapy zapisane we Wspomnieniach będzie można łączyć i publikować na tablicy jako nowe.

Funkcja Wspomnienia (Memories) i wszystko, co z nią związane, udostępniana będzie stopniowo w aktualizacji, która ma się pojawić w ciągu najbliższego miesiąca.

Jak to będzie wyglądało, możecie zobaczyć na wideo:

źródło: AndroidCommunity, Snapchat

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona