YanosikTLS – Tanie Linie Samochodowe alternatywą dla BlaBlaCar

Czerwiec był dla mnie na tyle zakręconym miesiącem (urodziny tabletowo, później moje i wiele innych rzeczy w tzw. międzyczasie), że aż ominął mnie start usługi, której bardzo kibicuję. Mowa o YanosikTLS, Tanich Liniach Samochodowych. Słowem: konkurencji dla BlaBlaCar.

Odkąd BlaBlaCar wprowadził opłaty i zaczął pobierać prowizję od przejazdów umówionych za swoim pośrednictwem, stało się dla mnie jasne, że jakiś czas później pojawi się alternatywna propozycja. Z taką wyszedł Yanosik, który postanowił oferować usługę Tanie Linie Samochodowe – YanosikTLS.

YanosikTLS dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej z tym, że na razie wyłącznie na Androida. Ciekawe jak długo przyjdzie nam czekać na wersję na iOS, bo to, że powstanie, raczej nie ulega wątpliwości.

YanosikTLS, podobnie jak BlaBlaCar, jest alternatywą dla transportu zbiorowego. Możemy korzystać z niego dwojako – jako kierowca szukający kompanów podróży (wtedy mogą nam się zwrócić koszty przejazdu) lub jako podróżny (wtedy płacimy odpowiednią stawkę kierowcy).

Korzystacie z BlaBlaCar lub YanosikTLS? Jeśli tak, to jako kierowcy czy pasażerowie? Dajcie znać, jakie macie doświadczenia z tego typu usługami. Ja jechałam tylko raz jako pasażer i byłam zadowolona – szybciej i taniej niż pociągiem, a i z miłym towarzystwem (choć tu akurat nigdy do końca nie wiadomo na kogo się trafi).

źródło: wirtualnemedia, yanosiktls

Komentarze

  • Piotr Skonieczny

    Jako kierowca kilka razy jechałem, tak w sumie dla sprawdzenia jak to działa – na dłuższą metę nie chce mi się nigdy pamiętać o tym żeby dodawać przejazdy i wolę mieć większą swobodę na “spontaniczność” godziny wyjazdu. Aczkolwiek moja teściowa często korzysta jako pasażer, bo żeby dojechać musiałaby jechać z 2 przesiadkami i stracić z 8 godzin (na 160 km) a tak jedzie bezpośrednio spod domu pod dom :)

  • Kamil

    Blabla car jest super a reczej był super jak nie pobierali dodatkowej kasy. Mega wygoda i bardzo wielu moich znajomych także chwalili.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona