ADATA AI910, czyli najbardziej uniwersalny czytnik kart pamięci

Są uniwersalne czytniki kart pamięci do komputerów, są do urządzeń z Androidem i do tych z iOS. Ten czytnik jest “uniwersalny inaczej”, bo choć czyta tylko karty microSD oraz SD, to działa z każdym z wymienionych wcześniej urządzeń.

ADATA AI910 – bo tak nazywa się nowy czytnik – ma dwa złącza: microUSB i Lightning, więc mogą z niego korzystać użytkownicy pecetów, maców, a także urządzeń z Androidem i iOS. Nowe urządzenie wspiera tryb OTG, a dzięki specjalnej aplikacji (i-Memory) dane można przesyłać dwukierunkowo. AI910 wspiera nośniki SDHC/SDXC do 256 GB, obsługując karty formatu microSD i SD.

ADATA-AI910_połączenie

Wymiary czytnika to 132,2 x 39,4 x 8,3 mm, a jego waga to 14,8 g. Dzięki tak małym rozmiarom i niskiej masie łatwo powinien zmieścić się w kieszeni lub torebce. Ponadto, dobrze sprawdzi się w sytuacji, gdy trzeba będzie zgrać materiały z aparatu lub kamery. Może się przydać do wykonywania kopii zapasowych danych z urządzenia bez czytnika kart pamięci lub na przykład odtwarzania filmów bezpośrednio z karty. Certyfikat Apple MFI oznacza, że ten produkt jest licencjonowanym akcesorium dla urządzeń z systemem iOS, a więc jest także z nim w pełni kompatybilne.

ADATA-AI910_kabel

Czytnik wykonany jest z białego plastiku, ma na stałe zamocowany kabel Lightning, a z boku umiejscowione zostało złącze microUSB. W zestawie jest także kabel z hybrydową końcówką USB/microUSB. To właśnie dzięki niemu podłączymy czytnik zarówno do komputera, jak i urządzenia mobilnego.

Czytnik ADATA AI910 Lightning Card Reader Plus ma pojawić się w Polsce jeszcze w tym miesiącu, lecz producent nie ujawnił jeszcze jego ceny.

Źródło: materiały prasowe ADATA

Komentarze

  • LinekPark

    No to teraz będą cuda… Jak posłuchają co niektórzy muzyki, skoro będzie ona w tym cudzie pod lightning, a jeszcze do tego słuchawki, bo brak jacka niektórych nie boli… Ładowanie całkowicie odpada. Brak jakcka bolał nie będzie, bardziej głupota…

  • Nie wiem czy jest to poręczniejsze niż np. iaccess w przypadku, bo to gadżet, ktorego używa się raczej w przypadku technologii mobilnej mniejszego formatu typu tablety i smartfony – stawiam, że większość współczesnych laptopów posiada wejście na zewnętrzna pamięć. Pewnie przekona do siebie ceną, bo za leef trzeba wybulić z 200-300 złotych, a taką kostkę można za grosze zamówić choćby na Ali.

  • cyc997

    Dlaczego kabelek usb jest doczepiany a lightning na stałe? Bo większość androidów i laptopów ma wbudowane czytniki kart, korzystając z Apple natomiast korzystamy z protezy.
    PS Żona kolegi kupiła sobie ostatnio nowego Iphonka 6s plus czy jakoś tak, tego większego. Wzięłem to cacko, jako że moja przygoda skończyła się z Apple przy 3g czy 3gs to chciałem sobie porównać jak to cudo działa przy moim chińskim telefonie za mniej niż 1000zl, na chińskim mediateku (mt6795) i na zamulonym androidzie z nienajlżejszą nakładką (miui 8). No to zacząłem standard przeglądarka, yt, wszystkie apki generalnie które mieliśmy wspólne – głównie serwisy handlowe i społecznościowe, potem dialer, sms, mail, interfejs. Wniosek Redmi note 2 (chińska tańsza! wersja o obniżonym taktowaniu z 2,2GHz do 1,95GHz) działa wyraźnie szybciej od IPhone 6S (5,5 cala).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona