Ważne

A co, jeśli Galaxy Note 7 będzie miał jednak 6-calowy wyświetlacz?

Zdawać by się mogło, że na miesiąc przed premierą wiemy już niemal wszystko o Galaxy Note 7. Tymczasem w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej rewelacji (jak ta), które całkowicie zaburzają nam stworzony do tej pory obraz smartfona. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ może się okazać, że urządzenie otrzyma nieco większy wyświetlacz niż do tej pory sądziliśmy.

Według wszystkich dotychczasowych przecieków, Galaxy Note 7 miał zostać wyposażony w 5,7-calowy, obustronnie zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560). Czasami pojawiały się informacje o przekątnej 5,8 cala, ale możemy to przyjąć jako błąd statystyczny. Teraz jednak mamy do czynienia ze znaczną zmianą, mimo że obejmującą zaledwie 0,3 cala.

Zamieszanie wprowadziła indyjska Zauba, która zarejestrowała przesyłkę ze smartfonem o nazwie kodowej SM-N930R4. Jak już wiemy, należy ona do Galaxy Note 7. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że został on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6 cali.

Samsung Galaxy Note 7

Informacje z Zauby wprowadzają nas w niemałą konsternację, ponieważ do tej pory zawsze podawała ona dane zgodne z rzeczywistością. Czy więc Galaxy Note 7 rzeczywiście otrzyma aż 6-calowy ekran? Z jednej strony jest to możliwe, ponieważ z doświadczenia wiemy, że Samsung sukcesywnie zwiększał przekątną wyświetlacza w serii Galaxy Note. Czy jednak zdecydował się na to ponownie, choć wydawało się, że 5,7 cala to optymalna wartość? Dowiemy się już 2 sierpnia.

Źródło: Zauba

Komentarze

 • Pewnie i dobry, ale brakuje mi mniejszych urządzeń z rysikiem :P I taki 5-calowiec z S-Penem byłby super dla mnie :D

  • miku666

   masz jeszcze starszego LG VU on ma 5 cali lub nie dawno LG STYLUS ekran 5.7

   • Devil_Dragos

    Stylus 2 teraz jest

 • Piotr Rakota

  Note Samsunga maja to do siebie że mimo dużego ekranu maja małe ramki i przez to mały rozmiar niż typowe smartfony o tym samym lub podobnym ekranie i to jest w nich super, a do tego ten rysik i super oprogramowanie które to wszystko wykorzystuje.

 • miku666

  Powinno być 2 rodzaje modelu 5.7 dla wielbicieli takich ekranów i 6 cali lub troszkę więcej dla koneserów jak Samsung da 6 cali dla NOTE 6-7 to czuje że wrócę do ulubionej marki i już będę brał pożyczkę na telefon miałem kiedyś SAMSUNGA GALAXY MEGA 6.3 i było cacy tera mam Lumie 1520 uwielbiam telefony 6-cio calowe

 • maxiges

  Co to za różnica czy będzie 5.7 czy 6 cali jak dobrze upchną i zagospodarują przestrzenią to i 6 jest ok i tak nie obsłużysz takiego smartfona jedną ręką bo już powyżej 5 cali zaczyna się problem więc w Note liczyć będzie się całkowita wielkość a nie wielkość ekranu ważne tylko jest to by zmieścił się w kieszeni i nie utrudniał za mocno śniadania ☺

  • miku666

   a po co używac telefon jedna dłonia tak czy siak jak piszesz to trzymasz w obu ja używam telefonów z ekranem 6 cali od 4 lat i nie widze problemu

   • maxiges

    Właśnie rozmiar ekranu ma małe znaczenie czy będzie o 0.3 cała +- ważne są jego całkowite gabaryty

    • niconozomu

     Powiem ci, że 0.2 robi wielką różnicę. Jak zamieniłem 5.7 na 5.5 to bardzo to odczułem na niekorzyść tego mniejszego.

 • Mika

  Jaranie się ile będzie miał cali, dalej nie wiadomo czy będzie dostępny na 100 % w europie ,całe tabletowo ,ojjjj ,ajjjjj,….

  • Wiele przecieków sugeruje, że będzie dostępny również w Europie, więc najpewniej i do nas trafi.

   • maxiges

    To że na nie było bo powiedzieli ze mała różnica mieć na a n5 a pomiędzy n5 a n7 to już jest ogromna różnica więc muszą wprowadzić bo napewno n7 będzie sprzedawać się jak ciepłe bułeczki chyba że cenę dadzą z 5tys

  • BĘDZIE DOSTĘPNY W POLSCE. Ile razy mam powtarzać? :)

   To jest oficjalna informacja.

   • Mika

    Oficjalna !!!, 50 /50 nie wiadomo na dzień dzisiejszy u sąsiadów( Niemców) ale przecież Polska to gigant europejski i u nas będzie dostępny na bazarze warszawskim…. ps wróć nieeeeeee tam stadion wybudowali :)

    • Nie chcesz, nie musisz mi wierzyć. Samsung Polska utrzymuje, że Note 7 będzie w Polsce.

 • zyxiryxi ciachmach

  **Jak to co się stanie???!!!!** Poziom wód w oceanach podniesie się o 2 metry – Amsterdam zostanie zalany, Malediwy znikną z powierzchni ziemi , bedziemy mieli do czynienia z masowymi relokacjami dużych mas ludności. Pojawią się plamy na słońcu i wzrośnie proliferacja czerniaka skóry.

  CZY SAMSUNG NIE PRZEWIDZIAŁ DŁUGOFALOWYCH SKUTKÓW TAK NIEODPOWIEDZIALNEGO RUCHU ?

 • niconozomu

  Dla mnie ważne jest, że będzie rysik i wodoszczelność. A jeśli chodzi o rozmiar to jeśli będzie 5.7 lub więcej to mi to bez różnicy. Byle nie mniej.

 • Grzegorz Cisak

  Jeśli faktycznie będzie 6 cali to chyba wrócę do serii Note. Mam w tej chwili telefon z 6,3 cala i taki rozmiar najbardziej by mi w Note pasował.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona