NuAns Neo – kiedyś tylko w Japonii, teraz podbije świat (ale raczej nie)

Obecnie na rynku nie ma wielkiego wyboru, jeśli chodzi o smartfony z mobilnym Windowsem. Większość to produkty Nokii lub Microsoftu, które nie zawsze grzeszą urodą. Jakiś czas temu w Japonii wprowadzono do sprzedaży telefon, który można by nazwać stylowym. Model Neo można teraz zamówić przez Kickstartera.

NuAns Neo jest przedstawicielem ginącego gatunku smartfonów właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze – napędza go system Microsoftu, który choć nigdy nie był popularny, został ostatnio zepchnięty na kompletny margines. Po drugie – swoją konstrukcją zdradza, że dopasowywanie smartfona do swojego gustu nie musi ograniczać się do zmiany tapety i układu ikonek na pulpitach.

Zaawansowana personalizacja telefonu jest możliwa dzięki tylnemu panelowi, który składa się z dwóch, dowolnie wymienialnych fragmentów. Każdy może skomponować sobie swój idealny zestaw, wybierając spośród kilkunastu elementów o różnych kolorach i fakturach. Dodatkowo, za udział w kampanii na Kickstarterze, dostajemy dedykowane etui, które również oferowane jest w kilku wariantach.

nuans neo

Położono nacisk na możliwości dostosowania smartfonu do siebie, gdyż specyfikacja nie robiła wrażenia nawet pół roku temu, kiedy producent rozpoczynał sprzedaż w Japonii. Do dyspozycji mamy 5-calowy ekran 720p HD i procesor Qualcomma – Snapdragon 617. Pamięci RAM jest 2 GB, bateria ma 3350mAh, a aparat robi zdjęcia przy pomocy 13-megapikselowego sensora. Z “nowszych” rzeczy zainstalowano złącze USB typu C.

nuans

NuAns zdecydowało, że nie będzie sprzedawać swojego sprzętu tradycyjnymi metodami, więc postawiono na dystrybucję przy pomocy Kickstartera. Kampania jest dostępna pod tym adresem. Wysyłka jest możliwa również do Polski. Sympatycy mobilnego Windowsa, skusilibyście się?

źródło: ubergizmo.com

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  To w końcu podbije, czy nie podbije :P Bo niby napisany jest z pewnością, a zaraz potem zaprzeczenie :s

  • kondomikzgarbikiem

   Nie podbije bo nie jest przeraźliwie cienki, nie przypomina srajfona i nie jest modny. Dlatego nikomu na pewno się nie spodoba :P Żeby coś się spodobało musi być przecież modne …
   Gdyby apple wypuściło by takiego grubego srajfona to cały świat by oszalał i każdy producent by miał takiego grubasa. Nie ważne że w tym grubym srajfonie była by nadal bateria z pojemnością od starych srajfonów. Naśladowcy jak zwykle wykorzystają to praktycznie. W tą pustą gruba przestrzeń upchają gigantyczną baterię która będzie trzymać jak stare dobre nokie :D Przecież naśladowcy uczą się od Stevea który mawiał że apple nie kradnie tylko ulepsza :P No czasem mu to nie wychodzi jak chociażby w przypadku tego gumowego kondomika z garbikiem :D

   • zalgowski

    Zawsze zastanawiam się, czy takie pajace piszące “srajfon, szajsung” itp. mają jakieś kompleksy.

    • Konrad Uroda-Darłak

     Tego to nie wiem, ale tytuł jest ewidentnie do poprawy :P

   • A jednak “gumowy kondomik z garbikiem” trafił w nazwę profilu, więc musi coś być na rzeczy…

    • Mila

     Ooo widzę próbę psycoanalizy ? Ja w tym poście widzę “tonę” ironii. Inni odbrali to śmiertelnie poważnie. Dobrze że są takie “pajace”. Dzięki nim ludziom inteligentnym żyje się przyjemniej a fanbojów i klakierów korporacji trafia szlak ;-)

   • Maciej Szkudlarek

    Ale tu nigdzie nie rozchodzi się o grubość, a o system…

 • kriswolf

  Jakieś kuriozum

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona