Ważne

NuAns Neo – kiedyś tylko w Japonii, teraz podbije świat (ale raczej nie)

Obecnie na rynku nie ma wielkiego wyboru, jeśli chodzi o smartfony z mobilnym Windowsem. Większość to produkty Nokii lub Microsoftu, które nie zawsze grzeszą urodą. Jakiś czas temu w Japonii wprowadzono do sprzedaży telefon, który można by nazwać stylowym. Model Neo można teraz zamówić przez Kickstartera.

NuAns Neo jest przedstawicielem ginącego gatunku smartfonów właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze – napędza go system Microsoftu, który choć nigdy nie był popularny, został ostatnio zepchnięty na kompletny margines. Po drugie – swoją konstrukcją zdradza, że dopasowywanie smartfona do swojego gustu nie musi ograniczać się do zmiany tapety i układu ikonek na pulpitach.

Zaawansowana personalizacja telefonu jest możliwa dzięki tylnemu panelowi, który składa się z dwóch, dowolnie wymienialnych fragmentów. Każdy może skomponować sobie swój idealny zestaw, wybierając spośród kilkunastu elementów o różnych kolorach i fakturach. Dodatkowo, za udział w kampanii na Kickstarterze, dostajemy dedykowane etui, które również oferowane jest w kilku wariantach.

nuans neo

Położono nacisk na możliwości dostosowania smartfonu do siebie, gdyż specyfikacja nie robiła wrażenia nawet pół roku temu, kiedy producent rozpoczynał sprzedaż w Japonii. Do dyspozycji mamy 5-calowy ekran 720p HD i procesor Qualcomma – Snapdragon 617. Pamięci RAM jest 2 GB, bateria ma 3350mAh, a aparat robi zdjęcia przy pomocy 13-megapikselowego sensora. Z „nowszych” rzeczy zainstalowano złącze USB typu C.

nuans

NuAns zdecydowało, że nie będzie sprzedawać swojego sprzętu tradycyjnymi metodami, więc postawiono na dystrybucję przy pomocy Kickstartera. Kampania jest dostępna pod tym adresem. Wysyłka jest możliwa również do Polski. Sympatycy mobilnego Windowsa, skusilibyście się?

źródło: ubergizmo.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona