Ważne

Google do prezentacji Androida Nougat użyło… iPhone’a

Nie, to nie żart. Google do przygotowania prezentacji na temat Androida Nougat użyło iPhone’a. Wpadka nie umknęła uwadze wprawnych obserwatorów, więc koncernowi z Mountain View nie uda się zamieść tego pod dywan.

Google na Snapchacie podzieliło się filmem, prezentującym Androida Nougat. Na jednym z ujęć widać rękę trzymającą smartfon, na którego ekranie wyświetla się zdjęcie kobiety w towarzystwie dwóch psiaków, siedzącej na wielkiej figurze, prezentującej najnowszą odsłonę Androida. Twarz niewiasty została zasłonięta emoji i tu właśnie zaczyna się ambaras.

Otóż okazuje się, że takie emoji nie jest dostępne w aplikacji Snapchata na Androida, a jedynie w iOS. Poniżej możecie zobaczyć ich zestawienie – przyznajcie, że trudno nie zauważyć różnicy.

iOS emoji versus vs Android emoji

Mówiąc kolokwialnie – przypał. Najprawdopodobniej jednak samo Google – jako koncern – nie miało na to żadnego wpływu, a błąd stoi po stronie pracownika działu marketingu, który puścił ten materiał w świat. Nikt przecież nie wymaga od nich, żeby korzystali ze smartfonów z Androidem. Wypadało jednak zachować większą staranność, ponieważ – jak widać – użytkownicy są czujni i wyłapią każde, nawet najmniejsze potknięcie, a premiera nazwy nowej wersji systemu to duża sprawa i taką wpadkę musiał ktoś zauważyć.

Źródło: Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona