Google do prezentacji Androida Nougat użyło… iPhone’a

Nie, to nie żart. Google do przygotowania prezentacji na temat Androida Nougat użyło iPhone’a. Wpadka nie umknęła uwadze wprawnych obserwatorów, więc koncernowi z Mountain View nie uda się zamieść tego pod dywan.

Google na Snapchacie podzieliło się filmem, prezentującym Androida Nougat. Na jednym z ujęć widać rękę trzymającą smartfon, na którego ekranie wyświetla się zdjęcie kobiety w towarzystwie dwóch psiaków, siedzącej na wielkiej figurze, prezentującej najnowszą odsłonę Androida. Twarz niewiasty została zasłonięta emoji i tu właśnie zaczyna się ambaras.

Otóż okazuje się, że takie emoji nie jest dostępne w aplikacji Snapchata na Androida, a jedynie w iOS. Poniżej możecie zobaczyć ich zestawienie – przyznajcie, że trudno nie zauważyć różnicy.

iOS emoji versus vs Android emoji

Mówiąc kolokwialnie – przypał. Najprawdopodobniej jednak samo Google – jako koncern – nie miało na to żadnego wpływu, a błąd stoi po stronie pracownika działu marketingu, który puścił ten materiał w świat. Nikt przecież nie wymaga od nich, żeby korzystali ze smartfonów z Androidem. Wypadało jednak zachować większą staranność, ponieważ – jak widać – użytkownicy są czujni i wyłapią każde, nawet najmniejsze potknięcie, a premiera nazwy nowej wersji systemu to duża sprawa i taką wpadkę musiał ktoś zauważyć.

Źródło: Android Authority

Komentarze

 • Lawstorant

  Be together, not the same.

  • Tomasz Salich

   Dokładnie, bądźmy razem. Usiądźmy w kółku i czekajmy na aktualizację :D Dwa pytania które nasuwają się na myśl to ile będziemy tak siedzieć i kto z tego kółka będzie najgłośniej przeklinał na brak aktualizacji ;)

 • niconozomu

  Te z androida są ładniejsze :)

 • Zdzisław Dyrman

  Eee? Ja tam wyraźnie widzę snapchata dla WM.

 • LCD

  A ja mam takie ikonki jak po lewej w Androidzie, ale w Telegram. W ogóle dziwnie, że w każdej aplikacji jest inny zestaw.

 • prosto

  Widział w ogóle ktoś takiego snapa na snapchacie? Znając takie prezentacje, to całość została przygotowana przez grafika, który wkleił złą emotkę przygotowując grafikę. Rzadko kiedy wykorzystuje się faktyczne zdjęcie ekranu, bo to masa zachodu żeby wyglądał on dobrze na foto. Łatwiej wkleić obraz i go odpowiednio obrobić.

 • Silent Berserker

  ten swiat musi sie skonczyc, drama o emoji w apce na telefon ?!?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona