A tak wyglądają słuchawki dla iPhone’a 7

O przeciekach na temat pozbycia się wejścia dla słuchawek w iPhone 7 pewnie już słyszeliście. Mamy jednak coś ciekawszego – pierwsze zdjęcia słuchawek z obsługą portu Lightning.

iPhone 7 najprawdopodobniej pojawi się bez wejścia mini jack, czyli standardowego portu dla słuchawek. Nie oznacza to jednak, że od tego roku wszyscy przerzucają się na słuchawki Bluetooth. Korzystanie z tradycyjnych metod słuchania muzyki ze smartfonu nadal będzie możliwe. Tyle że inaczej. Jak wszystko w Apple’u ;).

sluchawki-iphone7

Do internetu przeciekły pierwsze zdjęcia słuchawek EarPods dla iPhone’a 7. Nie różnią się niczym pod względem wyglądu od swoich poprzedników. Czyli słuchawek, które Apple dołączał do iPhone 6s, 6 czy jeszcze starszych. Jedyna różnica, jaką oczywiście widać gołym okiem, to końcówka. Dzięki wyjściu Lightning będzie można podłączyć nowe słuchawki do iPhone’a 7.

sluchawki-iphone7-1

Apple z pewnością znajdzie świetne wytłumaczenie dla takiego kroku. Analitycy podejrzewają, że głównym powodem decyzji o porzuceniu mini jack jest chęć zapewnienia wodoodporności iPhone’om. Ja zastastanawiam się, jak teraz użytkownicy iPhone’ów 7 będą słuchać muzyki podczas ładowania urządzenia?

Źródło: iPhone7.nl

Komentarze

 • DanSlenders

  Znam smartfony z wodoszczelnością i jack 3.5 mm, ciekawe.
  W każdym razie kolejna ,,rewolucja” na siłę.

 • grom

  Proponują beznadziejne rozwiązania i ciągle wymyślają nowe jeszcze gorsze, a do tego coraz bardziej podnoszą ceny…
  Milion razy bardzije wolę sobie jakiegoś sonego kupić w mediaexpert, bo cena będzie dobra, a soniaki są pancerne

  • Kesha

   Soniaki ? Pancerne w ciągu 6 miesiecy koleżance 3 razy poszedł panel w z3 (tylni) raz upadł a 2 razy samoistnie podczas jednego z pęknęć telefon miał na pleckach sylikonowe etui nikt mi nie wmówi że sony nie pękają bo są jednymi z najbardziej podatnych na upadki ze skutkiem pęknęć telefonami

   • LinekPark

    Kumpel M4A w przedniej kieszeni złamał. Zbyt pancerny był…

 • kamilek2424

  Czy ja dobrze widzę, że to DAC przy złączu?

  • A co w tym dziwnego? W końcu to nie słuchawki pod mini jack.

   • kamilek2424

    Ale można było to chyba rozwiązać w taki sposób, żeby sygnał analogowy był podawany na piny złącza Lightning.

 • Co jak co, ale nie znam osoby, która słucha muzyki na slochawkach,kiedy telefon podłączony jest do ładowania, czy nawet powerbanku…
  Już kiedyś o tym pisałem, ale sie powtórzę… Moim zdaniem, wyeliminowanie jacka wcale nie jest czymś złym, bo adekwatne słuchawki dostajesz w pudełku, a w dobie zestawów bezprzewodowych, jack w zasadzie staje sie zbędny. Tu akurat nie musza sie niczym tłumaczyć, mnie osobiście podoba się taki ruch i w zasadzie czekam na słuchawki z łączem typu C u konkurencji.

  • LinekPark

   Kolejne g_wno do ładowania o:
   -gorszej jakości dźwięku,
   -rezygnacja z trwałego złącza na rzecz nietrwałego,
   -wymagane dodatkowe bajery, by nie bolały uszy po kilku minutach obcowania z jakością godną muzyki z yt,
   -waga wielka, bo akumulatory,
   -nadal słychać głosy o zrywaniu połączenia,
   -a cena wyższa i…
   -fona przy zastosowaniu kabla usb-c nie naładujesz słuchając, choć @tpiapiac:disqus nie zna nikogo takiego, to na pewno nikt nigdy i nigdzie tak nie robił!
   BEZSENS i powrót do jaskini, a debile i tak uznają, że postęp, bo marketingowcy tak biadolą… :/

   • Masz swoje zdanie. Trzym się go.

    • LinekPark

     Mam jeszcze 1 zarzut. Radio. Słuchawki z kablem robią za antenę, jak to rozwiążesz? :-)>

     • Nie rozwiąże. Nie słucham radia, wiec to nie mój problem. Wyraziłem jedynie subiektywną opinię. Mnie ruch Apple ni chłodzi, ni grzeje.

     • LinekPark

      Dla mnie to tak jakby wyrzucili silnik z auta i mówili, że chomik w klatce styknie. :)

  • kamil

   ja bardzo często mam tel podłączony do wieży i wiele osób tak robi. Słucham radia internetowego i nie widzę w tym nic dziwnego!

   • Przecież nikt nie powiedział, że to jest dziwne. Też zdarzało mi sie podłączać telefon do radia, bo głośnik lepszy, ale jak to się ma do używania słuchawek i ładowania sprzętu jednocześnie? No, dobra… Może ktoś tak robi, choć teoretycznie nie powinno się używać sprzętu podczas ładowania.
    Niemniej jednak, odpowiednią przejściówkę łatwo znaleźć, a w sieci za wczasu można byłoby sobie taką sprawić niewielkim kosztem. Spodziewam się, że już można gdzieś kupić kabelek łączący lightning z jackiem lub lightning z czymkolwiek innym.
    Reasumując. Moim zdaniem, nie ma tu problemu, którego nie dałoby się jakoś rozwiązać.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Panie, to chyba mało osób znasz ^^ Podróż pociągiem + powerbank + słuchawki to wcale nie jest taki niecodzienny widok ^^

   • Raczej nie bywam w pociągach, jeśli już to często zdarza mi się jeździć komunikacją śródmiejską i jeszcze nie spotkałem tak zapalonego słuchacza, co by potrzebował powerbanku i słuchawek w ten sam czas. Jeśli ludzie tak robią, spoko, ich sprawa. Najwidoczniej technologiczna myśl Apple nie jest dla każdego. Należę do tego, jak widać, mniejszego grona, którym wyeliminowanie jacka nie sprawiłoby kłopotu w codziennym życiu ;)

    • Konrad Uroda-Darłak

     Ja tam nie jestem zwolennikiem słuchawek bluetooth, więc tez nie byłoby mi to na rękę :x

     • A ja się przekonałem do takich, kiedy zacząłem być bardziej aktywny sportowo. Rower, rolki, czasem bieganie – kabelki zawsze mnie wkurzały.
      Choć, gdy zbieram się na uczelnię to częściej korzystam z tych, które dodane były do iPhone’a, bo mniejsze i łatwiej schować do kieszeni, a i dźwięk nie taki zły, mimo iż byłem średnio zachwycony, gdy je po raz pierwszy wyjąłem z pudełka…

     • Konrad Uroda-Darłak

      Ja tam jestem dość aktywny, a mimo wszystko słuchawki BT mnie do siebie nie przekonały. Pewnie kwestia indywidualnych preferencji jak zwykle.

     • Alan Cyprysiak

      Ja należę do grona, któremu nie obce jest jednoczesne ładowanie sprzętu przez powerbank i słuchanie muzyki właśnie w komunikacji miejskiej. Nie jest to wcale taki rzadki widok, szczególnie w czasach, kiedy to flagowe telefony trzymają na baterii 15 minut w porywach do 20. Jeśli chodzi o słuchawki Bluetooth, to tu pojawia się kolejny problem. W tych czasach dźwięk wysyłany bezprzewodowo nie dorównuje jeszcze jakości oferowanej przez dźwięk wysyłany po kablu i każdy, kto choć trochę interesuje się tą tematyką, lub zwraca uwagę na jakość odbioru treści audio to potwierdzi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona