Ważne

MyKronoz ZeSport – smartzegarek dla osób, szukających idealnego kompana do ćwiczeń w trudnym terenie

Niektórym osobom nie wystarczy zwyczajna opaska fitness czy prosty smartwatch za kilkadziesiąt złotych. I choć wciąż wygląda na to, że większość klientów nie jest zainteresowana droższymi propozycjami, to trudno nie zauważyć, że na rynku pojawia się ich coraz więcej. Jedną z nich jest MyKronoz ZeSport. Jest on przeznaczony dla użytkowników, potrzebujących kompana, który nadąży za nimi podczas ćwiczeń, nie tylko na bieżni, ale i w lesie czy w górach.

Przede wszystkim nie mogło zabraknąć GPS-u. Dzięki niemu dokładnie można zaplanować trasę treningu, a potem jej się trzymać. Moduł może też pomóc w sytuacji, gdy się zgubimy na zupełnie obcym dla nas terenie. Pomocny okaże się na pewno również wysokościomierz, barometr oraz miernik promieniowania UV. Ten ostatni zaalarmuje użytkownika, gdy ich natężenie niebezpiecznie wzrośnie i będzie stanowiło zagrożenie. MyKronoz ZeSport jest też wodoszczelny (norma IP66), dzięki czemu można ćwiczyć także podczas deszczu.

Ciekawą i bardzo przydatną funkcją jest stałe monitorowanie czy sparowany smartfon znajduje się w zasięgu smartwatcha. Gdy oba urządzenia się od siebie oddalą (bo na przykład telefon wypadnie z kieszeni), zegarek wyda z siebie odpowiedni alarm. Przy jego użyciu można także zlokalizować zgubę.

I choć MyKronoz ZeSport nie może działać samodzielnie (brak slotu na kartę SIM), to umożliwia odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych z jego poziomu, bez konieczności korzystania ze smartfona. Wearable oczywiście poinformuje też o przychodzącej wiadomości czy e-mailu oraz o powiadomieniach z aplikacji.

MyKronoz ZeSport ma trafić do sprzedaży latem. Sugerowana cena smartwatcha wynosi 840 złotych.

Specyfikacja MyKronoz ZeSport:

 • GPS,
 • barometr, wysokościomierz, sensor UV,
 • liczenie pokonanego dystansu, postawionych kroków i spalonych kalorii,
 • pomiar pulsu,
 • odnajdywanie telefonu,
 • odbieranie połączeń przychodzących, powiadomienia o SMS-ach, e-mailch i aktywnościach w mediach społecznościowych,
 • łączność przez Bluetooth 4.0,
 • akumulator ma zapewnić do 3 dni pracy na pojedynczym ładowaniu,
 • kompatybilność z urządzeniami, działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android (od 4.3) i iOS (od 8),
 • 8 wersji kolorystycznych.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Jurek

  żeby nadawał się w góry na wypady musiałby wytrzymać na baterii 24h a przy gps 12h. W co wątpię i dlatego nikt nie weźmie tego w góry

 • Metek

  System jakiś ma? Aplikacje na niego są? Z tą ceną nie ma szans.

  • zolttybanan

   “Z tą ceną nie ma szans.” A jakie znasz inne zegarki w podobnej cenie z GPSem, pulsometrem, śledzeniem trasy? IMO jest to bardzo ciekawa propozycja i chyba nie ma za dużej konkurencji, mówię tu szczególnie o funkcji ‘śledzenie trasy’. Z tego co wiem to tą funkcję mają Garmin Fenix i suunto ambit, które są znacznie droższe.

   • Metek

    MS band a dwójka za niedługo też się zalapie w ten próg cenowy. Tylko co Ci po tym gps i pulsometrze jak nie dodasz treningu do Google fit czy innego endomondo.

   • Wojciech Lewenstam Jr.

    Mają 100m wodoszczelności, multisporta, powrót po śladzie, rejestracjędanych z zewn. czujników ANT+/BT Smart i milion innych funki. Dodatkowo świetnie wyglądają i mają doskonałe wsparcie producenta, częste aktualizacje. Fenixy jeszcze sterują kamerami Virb, czy systemem radarowym Varia.
    Bardzo dobry Polar M450, który ma zbliżoną funkcjonalność, dodatkowo rozbudowane oprogramowanie do zarządzania treningami, kosztuje 500PLN.
    Sony SWR50, który ma GPS i Androida z np. aplikacją Strava (działa bez telefonu) – kosztuje 500PLN.
    Mykronoz się nie przebije bez aplikacji, wsparcia dla sensorów (choćby opaski z pulsometrem), synchronizacji z Endomondo, Stravą i samodzielnej pracy.

   • Wlazi

    jest jeszcze Suunto Spartan Trainer HR za 199Eu na Amazonie :) Dobry zegarek dla sportowców za rozsądne pieniądze porównując z konkurencją jak właśnie Garmin.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona