Ważne

Xiaomi sprzedaje coraz więcej smartfonów

Xiaomi co kwartał jest w TOP 5 największych producentów na świecie, choć trzeba też zauważyć, że w niektórych rankingach zdarza mu się z niego wypaśćChiński Apple pnie się jednak do góry i zapewnia, że sukcesywnie zwiększa sprzedaż.

Xiaomi pochwaliło się, że w drugim kwartale 2016 roku, każdego miesiąca udało mu się dostarczyć do rąk klientów 6 milionów smartfonów. Mnożąc to razy trzy, otrzymamy łącznie 18 milionów, a należy pamiętać, że czerwiec jeszcze się nie skończył, więc wynik ten może być jeszcze wyższy. Dla porównania, w poprzednim trymestrze Chińczycy sprzedali około 16 milionów inteligentnych telefonów. Jest więc progres.

Wydawać by się mogło, że jest to naturalne, ponieważ pierwszy kwartał każdego roku najczęściej jest najsłabszy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Xiaomi, jak żaden inny producent, ma wybitne problemy z nadążeniem z produkcją i zapewnieniem dostępności wystarczającej ilości egzemplarzy swoich smartfonów (czego – nomen omen – flagowym przykładem jest Mi 5).

Sytuacja najwyraźniej ulega sukcesywnej poprawie, w co swój wkład ma sam CEO, Lei Jun, który wziął na siebie odpowiedzialność za zwiększenie produkcji urządzeń marki. Zapowiedział m.in., że już wkrótce każdego miesiąca z fabryk wyjdzie milion egzemplarzy Mi 5.

*na zdjęciu wyróżniającym zrzut ekranu z filmu promocyjnego, opublikowanego przez Xiaomi jeszcze przed premierą Mi Max

Źródło: GizmoChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona