Ważne

HTC 10 sprzedaje się na Tajwanie powyżej oczekiwań

W końcu mamy jakieś informacje na temat HTC, które nie straszą rychłym upadkiem firmy. Wydaje się, że od lat Tajwańczykom po prostu nie szło. Tym razem jednak sprzedaż HTC 10 przekracza wstępne prognozy, przynajmniej na wyspie.

Tak twierdzi Jack Tong, prezes HTC na północną Azję. Oczywiście to nie tak dobre wieści, jak: “HTC 10 miażdży konkurencję w skali globalnej”, ale zawsze coś. Biorąc pod uwagę, że to tajwańska firma, dobrze, że radzi sobie przynajmniej na rodzimym rynku. Jeśli polegliby tam, sukces w innych miejscach na świecie byłby niemal nieosiągalny.

Oznacza to też, że HTC może wykręcić w Tajwanie lepsze wyniki finansowe, niż w pierwszym kwartale roku. Niewykluczone, że przełożą się one również na poziom sprzedaży w innych krajach. Co ciekawe, HTC zyskuje sporo klientów w Japonii. Popularnością cieszy się zwłaszcza wersja kolorystyczna Kamelia Red – około 44% wszystkich telefonów HTC 10 sprzedanych Japończykom, było właśnie w tym kolorze.

HTC obecnie nawet nie marzy o tym, żeby wrócić na szczyty globalnych zestawień finansowych, porównujących zyski producentów smartfonów. Cieszy jednak fakt, że pod jakimś względem udało się tej firmie stworzyć konkurencyjny produkt, o którym jeszcze jakiś czas będzie się mówić i pisać.

zdjęcie wyróżniające: HTC 10

źródło: Digitimes via talkandroid.com

Komentarze

 • jasiuc56

  Telefon z wieloma wadami, żałuję że kupiłem.Dotyk często nie działa, bateria -tragedia,nie trzyma nawet 1 dnia,Lagi na porządku dziennym, do tego grzeje jak piec, wystarczy włączyc aparat lub internet , multum śmieciowych aplikacji google, ale wygląd super.Jedak żałuję mojego Xiaomi Mi Note.

  • Paweł

   Zastanawiające jest to co piszesz…Wiele recenzji wspomina że telefon mniej się grzeje niż poprzednie wersje (ale to faktycznie nie znaczy że jest chłodny), dziwny jest też niedziałający dotyk-pierwszy raz spotykam się z taką opinią, zwłaszcza że HTC podobno pracowało nad tym aby zminimalizować lagi i zmaksymalizować responsywność ekranu. Aplikacje gogle są po to żeby nie powielać aplikacji od samego HTC tzn masz muzykę gogle, kalendarz gogle itp. Sam się poważnie zastanawiam nad kupnem tego telefonu ze względu na kombinację kompaktowego rozmiaru, dobrego DACa, i głośników. Muszę jeszcze przesłuchać jak brzmi s7 bo ją też rozważam.
   Czy zauważyłeś jeszcze jakieś rzeczy które Ci nie pasują w tym telefonie?

   • zybit

    Nie przejmuj się. Pamiętam komentarze jak m7 wychodziło – amelinium i pognie się, plastic fantastic jest lepszy i sprawdzony itp, a teraz metal już jest w “kilku” telefonach. Telefon jest wykonany z aluminium więc trudno żeby ciepła nie czuć bo aluminium dobrze przewodzi je, a elektronika z reguły generuje ciepło. Pamiętam jak też narzekali na baterię że nie można jej wymienić w m7. Szkoda że w 10 nie ma baterii Li-Poly która jak się okazało pomimo narzekań w m7 jest dosyć trwała. Wszystkie opinie jakie znalazłem na temat tego tel mówią o jego solidności, o tym że firma wyciągnęła wnioski z błędów m9 i poprawiła wiele rzeczy. Ludzie ogólnie są zadowoleni z użytkowania. śmiało bierz…

    • stark2991

     Nie powinno być różnicy w żywotności baterii Li-ion a Li-poly. To są te same technologie, tylko baterie li-poly można produkować w bardziej złożonych kształtach niż tylko prostokąt (z czego skorzystało LG w modelu G2)

   • jasiuc56

    Wygląda wspaniale, bardzo dobry ekran, świetne zdjęcia, muzyka – genialnie gra

  • slipdog

   kazdy normalny człowiek juz by go oddał na gwarancje, skoro na 100 osób 99 działa dobrze a twój źle to ciekawe kto oszukuje :D ale lepiej pisac swoje wypociny na necie niz cos z tym zrobic

  • biedakiczesniaki

   Dobrze, dobrze, uspokój pośladki, chciałeś byś znawcą, a wyszedłeś na buraczka, cebulaczka. Nie masz tego telefonu, bo gdybyś go miał, to nie pisałbyś takich głupot. Lagów nie ma żadnych, nie mówiąc o grzaniu, aplikacji śmieciowych też nie ma. Śmieci to Ty masz w pustej głowie, przygłupie.

   • jasiuc56

    Poziom odpowiedzi świadczy o wysokiej kulturze osobistej,dziękuję za miłe uwagi.
    Piszę o pierwszych doświadczeniach z tym modelem porównując go do Xiaomi Mi Note.
    Tam wszystko śmigało aż miło, tel się nie rozgrzewał ,niestety skończyły się aktualizacje w Miui Polska.

    • cukru

     Jak to skończyły się, najnowsza wersja jest z 16 czerwca i nie słyszałem o zaprzestaniu aktualizacji dla tego modelu.

  • stark2991

   Weź to wymień na inne bo to nie są normalne rzeczy

 • Simon

  Z ceną s7 to moga sobie pomarzyc o dobrej sprzedazy…

 • maniek122112

  Ten kolor wymiata

  • m@łpa

   W sam raz na gej party.

   • maniek122112

    Widzę, że się znasz.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona