Ważne

Szykują się spore zmiany w Facebook Messenger

Już niebawem wygląd mobilnej aplikacji Facebook Messenger na Androida i iOS ulegnie sporym zmianom. Nie poznasz ekranu głównego komunikatora – tyle zmian planuje wprowadzić producent aplikacji.

Zmiany w wyglądzie ekranu startowego czy głównego Facebook Messengera zostały oficjalnie zapowiedziane przez firmę Marka Zuckerberga. Zmienić ma się układ funkcji, a także dostęp do kontaktów. Obecnie w zakładce „Strona główna” mamy po prostu widok ostatnich konwersacji plus wyszukiwarkę i ikonę nowej rozmowy.

W planach Facebooka „Strona główna” ma oferować znacznie więcej. Co konkretnie? Listę ostatnich kontaktów, kilka ikonek ulubionych kontaktów, listę z informacjami o urodzinach znajomych, a także listę aktywnych rozmówców. Zresztą, zmiany możecie zobaczyć sami na krótkim filmiku poglądowym przygowanym przez Facebooka:

Opublikowany materiał wideo może sugerować, że zmiany będą dostępne wpierw na mobilny system Apple, a dopiero potem na Androida. Nie jest znana ani data wprowadzenia zmian, ani czy początkowo będą dostępne globalnie, czy też dla określonej grupy odbiorców.

Prawdę mówiąc, widząc pomysły Facebooka, coraz mniej podoba mi się Messenger. Zdaje się, że aplikacja zaczyna cierpieć na chorobę wszystkich zbyt popularnych narzędzi – przeładowanie. Z początkowo prostej, minimalistycznej aplikacji zaczyna przeradzać się w coraz bardziej rozbudowane narzędzie. A po drodze może się gdzieś zagubić cały sens tego narzędzia.

Źródło: Facebook

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona