Ważne

Szykują się spore zmiany w Facebook Messenger

Już niebawem wygląd mobilnej aplikacji Facebook Messenger na Androida i iOS ulegnie sporym zmianom. Nie poznasz ekranu głównego komunikatora – tyle zmian planuje wprowadzić producent aplikacji.

Zmiany w wyglądzie ekranu startowego czy głównego Facebook Messengera zostały oficjalnie zapowiedziane przez firmę Marka Zuckerberga. Zmienić ma się układ funkcji, a także dostęp do kontaktów. Obecnie w zakładce “Strona główna” mamy po prostu widok ostatnich konwersacji plus wyszukiwarkę i ikonę nowej rozmowy.

W planach Facebooka “Strona główna” ma oferować znacznie więcej. Co konkretnie? Listę ostatnich kontaktów, kilka ikonek ulubionych kontaktów, listę z informacjami o urodzinach znajomych, a także listę aktywnych rozmówców. Zresztą, zmiany możecie zobaczyć sami na krótkim filmiku poglądowym przygowanym przez Facebooka:

Opublikowany materiał wideo może sugerować, że zmiany będą dostępne wpierw na mobilny system Apple, a dopiero potem na Androida. Nie jest znana ani data wprowadzenia zmian, ani czy początkowo będą dostępne globalnie, czy też dla określonej grupy odbiorców.

Prawdę mówiąc, widząc pomysły Facebooka, coraz mniej podoba mi się Messenger. Zdaje się, że aplikacja zaczyna cierpieć na chorobę wszystkich zbyt popularnych narzędzi – przeładowanie. Z początkowo prostej, minimalistycznej aplikacji zaczyna przeradzać się w coraz bardziej rozbudowane narzędzie. A po drodze może się gdzieś zagubić cały sens tego narzędzia.

Źródło: Facebook

Komentarze

 • Przemysław Suski

  Ciekawe czy będzie też na W10 Mobile jeśli zrobią port aplikacji z iOS

  • w10mobiletosyf

   Nie będzie bo W10 Mobile to jeszcze większy syf, niż cały ten messenger. Poza tym nikt nie będzie robił aplikacji na martwy system.

   • Przemysław Suski

    Właściwe że dzisiaj FB udostępnił nową apke wersji beta na 10 Mobile :)

 • Pamięć i bateria

  Na razie Messenger na androida zużywa mnóstwo zasobów, oraz zużywa błyskawicznie baterię. O wiele lepiej sprawuje się FaceBook Lite.

 • Opv

  Mam ten wygląd od wczorajszego popołudnia. To by było na tyle w temacie przejrzystości ;)

 • VMortens

  Jak dobrze, że mnie podobne problemy nie dotyczą …

 • Messenger to syf

  Spore zmiany? Ja proponuje zoptymalizowane tego badziewia, bo zajmuje tyle miejsca do dwie gry a nic nie robi, bo to popierdółkowy komunikator, który powinien zajmować 10 mb w ramie i w pamięci. A nie przepraszam, robi bardzo wiele, w tle ciągle nad czymś intensywnie pracuje, nawet jak nie ma internetu. Niech to g**no zoptymalizują a nie zajmują się pierdółkami.

 • PW

  Wygląda na to, że Messenger i Facebook w wersji pod Win10 nie obsługują klawiatury – tylko ekran dotykowy ;)

 • Jak sie pozbyc tego paska z ulubionymi? Jest to mozliwe?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona