Ważne

Google sporo płaci za znajdowanie dziur w Androidzie

Firma z Mountain View ostatnio poważnie zaczęła podchodzić do tematu bezpieczeństwa Androida. Oprócz własnych badań nad lepszą ochroną tego mobilnego systemu – wzorem innych produktów – zaczęła płacić za znalezienie dziur w Androidzie. I to całkiem sporo.

Jeżeli szukasz ciekawej pracy, może powinieneś poszukać dziur w Androidzie? W tym roku Google zapłacił wszystkim programistom i fascynatom w sumie 550 tysięcy dolarów za znalezienie luk w swoim systemie operacyjnym. Pieniądze zostały wypłacone w ramach programu Vulnerability Rewards Program, który działa dopiero od roku.

Pieniądze otrzymać może każdy – niezależnie od wieku, umiejętności czy edukacji. Trzeba tylko znaleźć lukę w zabezpieczeniach Androida i przesłać firmie informacje na ten temat. W ostatnim czasie 82 osoby zgłosiły takie dziury. Luk było w sumie 250.

Google płacił w zależności od stopnia zagrożenia zgłoszonej luki. Najwięcej pieniędzy otrzymał użytkownik kryjący się pod nickiem @heisecode – w sumie 7575o dolarów za zgłoszenie 26 dziur w zabezpieczeniach mobilnego systemu. Ponad 15 osób otrzymało więcej niż 10 tys. dolarów za swoje informacje.

Google postanowił też zwiększyć wypłaty. Teraz za zgłoszenie krytycznej luki można otrzymać 4 tys. dolarów – o tysiąc więcej niż dotychczas. Warto jeszcze dodać, że podobny program działa w przypadku innych produktów firmy z Mountain View – chociażby przeglądarki internetowej Chrome.

Źródło: Google

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona