Ważne

Apple myśli o zakrzywionych ekranach

Kto wie, może przyszłe iPhone’y, podobnie jak Samsung Galaxy S7 edge, będą miały zakrzywione krawędzie? W Cupertino najwyraźniej pojawiają się takie pomysły.

iPhone 7 nie będzie wprowadzał poważniejszych zmian – jeśli idzie o wygląd. Dopiero jego następca ma różnić się sporo od dotychczasowej linii. Apple zwolnił pod względem zmiany w designie swoich smartfonów. Ale w zanadrzu trzyma kilka asów.

Jednym z nich są zakrzywione ekrany w smartfonach. Ostatni patent, jaki firma z Cupertino zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym wyraźnie wskazuje, że zespół Tima Cooka rozważa również wprowadzenie iPhone’ów na podobieństwo Galaxy S7 edge.

Opatentowany smartfon został nazwany “Elektronicznym urządzeniem z zawiniętym ekranem”. Rzeczywiście, na szkicu widać, że ekran iPhone’a jest wyraźnie zakrzywiony. Inna sprawa, że takie urządzenie – gdyby doszło do jego produkcji – byłoby raczej niewygodne w obsłudze. Pomijając fakt, że paskudnie brzydkie ;).

Po co więc Apple patentuje takie rozwiązania? Dobrze jest mieć w swoim portfolio patentów rozwiązania z zakrzywionymi ekranami – na wszelki wypadek. Sam produkt może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Poza tym Apple może wprowadzić podobne rozwiązanie, niekoniecznie w 100% takie samo, jak to widzimy na szkicach patentowych.

Źródło: Patently Apple

Komentarze

 • I

  Epl może i sobie myśli, ale najpierw ktoś musi to dla nich skonstruować. Bo opatentować to sobie mogą nawet pomysł na antygrawitacyjny kibel, ale to zmieni faktu, że sami nic nie tworzą.

  • rdf

   „ale to zmieni faktu, że sami nic nie tworzą.”
   Bzdura chłopcze.

   • |

    Nie bzdura, chłopcze, tylko błąd przy pisaniu – zapodziało mi się gdzieś słowo “nie”. Mogą sobie cokolwiek opatentować, ale to tylko luźne pomysły, a nie projekty i działające rozwiązania lub procesy technologiczne. Ot, typowy troll patentowy…

    • Guest

     Kolejna bzdura.

     • Ja

      Kolejny ograniczony umysłowo fanboy Apple.

    • Kuba

     Mylisz się. Apple projektuje różne rozwiązania, a zatrudnia inne firmy do ich produkcji. Np. Procesory. A jak mówimy o czymś nowym, innowacyjnym – 3D Touch, które niektóre firmy próbują skopiować – jest to technologia stowrzona przez Apple w 2008 roku.

     • I

      Matkooo, skąd na tym świecie tylu głupców? No nic, witamy kolejnego przekonanego, że to epl wymyśliło architekturę ARM i wyświetlacze rozpoznające siłę nacisku. I tylko zleciło wyprodukowanie tych emejzing epokowych wynalazków jakimś przypadkowym firemkom z prowincji. Jakoś trzeba zracjonalizować fakt że dało się wyd#mać Timkukowi, prawda?

 • edog

  Szkoda, że nie o slotach kart SD…

 • MixhaL

  Już widzę te refleksy świetlne…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona