Ważne

Apple myśli o zakrzywionych ekranach

Kto wie, może przyszłe iPhone’y, podobnie jak Samsung Galaxy S7 edge, będą miały zakrzywione krawędzie? W Cupertino najwyraźniej pojawiają się takie pomysły.

iPhone 7 nie będzie wprowadzał poważniejszych zmian – jeśli idzie o wygląd. Dopiero jego następca ma różnić się sporo od dotychczasowej linii. Apple zwolnił pod względem zmiany w designie swoich smartfonów. Ale w zanadrzu trzyma kilka asów.

Jednym z nich są zakrzywione ekrany w smartfonach. Ostatni patent, jaki firma z Cupertino zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym wyraźnie wskazuje, że zespół Tima Cooka rozważa również wprowadzenie iPhone’ów na podobieństwo Galaxy S7 edge.

Opatentowany smartfon został nazwany „Elektronicznym urządzeniem z zawiniętym ekranem”. Rzeczywiście, na szkicu widać, że ekran iPhone’a jest wyraźnie zakrzywiony. Inna sprawa, że takie urządzenie – gdyby doszło do jego produkcji – byłoby raczej niewygodne w obsłudze. Pomijając fakt, że paskudnie brzydkie ;).

Po co więc Apple patentuje takie rozwiązania? Dobrze jest mieć w swoim portfolio patentów rozwiązania z zakrzywionymi ekranami – na wszelki wypadek. Sam produkt może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Poza tym Apple może wprowadzić podobne rozwiązanie, niekoniecznie w 100% takie samo, jak to widzimy na szkicach patentowych.

Źródło: Patently Apple

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona