Samsung Galaxy S7 wkrótce przekroczy barierę 25 mln sprzedanych egzemplarzy

Kto by się spodziewał? Tyle miesięcy po premierze, a Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 edge radzą sobie świetnie na rynku. Do końca czerwca ich sprzedaż powinna osiągnąć 25 mln na całym świecie.

Już na początku, krótko po premierze, było wiadomo, że następca Galaxy S6 to strzał w dziesiątkę. A konkretniej – w 10 mln. Tyle bowiem urządzeń sprzedało się krótko po wprowadzeniu Galaxy S7 na rynek. Teraz jednak okazuje się, że zarobki południowokoreańskiego producenta będą jeszcze wyższe.

Co spowodowało, że flagowiec Samsunga rozchodzi się jak ciepłe bułeczki? Zdaniem analityków są to trzy czynniki:

 1. agresywny marketing,
 2. premiera na początku roku,
 3. dobra jakość urządzenia.

Samsung zaczyna coraz mniej kojarzyć się z “Szajsungiem”, a coraz bardziej z dobrej jakości, porządnie wykonanym sprzętem. Przynajmniej, jeżeli idzie o topowe urządzenia tej firmy. Co ciekawe, według niepotwierdzonych doniesień popularniejszy wśród klientów jest Galaxy S7 edge, który sprzedaje się znacznie lepiej niż jego niezakrzywiony bliźniak.

Dobry czas dla Samsunga na razie się jednak kończy. Wraz z końcem czerwca i wakacjami sprzedaż powinna znacznie spaść. Powodem oczywiście okres wakacyjny oraz zbliżająca się premiera iPhone’a 7. Sprzedaż powinna ruszyć na nowo w sierpniu, kiedy zostanie zaprezentowany kolejny Note.

Źródło: Yonhap News

Komentarze

 • Maliniak

  Dobra słuchawka. Niestety, nie na mają kieszeń.

 • Czarek Cieślak

  S6 edge to pierwszy telefon Samsunga, który mi się podobał. Oryginalna stylistyka związana z zakrzywionymi krawędziami, ekran wyglądający prawie jak nalepka z olbrzymimi kątami widzenia, świetne zdjęcia, odrobinę co prawda przekoloryzowane ale świetne. Jedyne co mi nie pasowało to, to jak telefon leżał w ręce. Płaska, “ostra” tylna tafla szkła sprawiała, że telefonu nie trzymało się pewnie i wygodnie. Teraz kiedy miałem okazję już mieć w rękach S7 edge stwierdzam, że to aktualnie najlepszy telefon na rynku, ustępujący jedynie pod względem aparatu flagowcowi Huawei pod względem aparatu.

 • DanSlenders

  Jak widać wystarczy oddać mocną baterię, wodoszczelność i slot na microSD, nazwać to rewolucją, promować w agresywnych reklamach i sukces murowany

  • racuch

   Święte słowa, teraz wystarczy żeby inni producenci (no dobra pomińmy Lumię) wzięli sobie do serca to co piszesz i oni także będą ‘murować sukces’!?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona