Tyle płacisz za trzymanie ładowarki w gniazdku elektrycznym - Tabletowo.pl
Ważne

Tyle płacisz za trzymanie ładowarki w gniazdku elektrycznym

Ile prądu zużywa ładowarka do smartfonu lub tabletu, kiedy jest wpięta do gniazdka elektrycznego, a nie ładuje żadnego urządzenia? Zastanawialiście się kiedyś? No to mamy odpowiedź na to pytanie.

Czy powinienem odłączać ładowarkę od gniazdka elektrycznego, kiedy nie ładuje żadnego urządzenia? Ile tracę na tym pieniędzy? Jeżeli nie należycie do oszczędnych osób, pewnie zapominacie często o wyjęciu ładowarki z gniazdka po zakończeniu ładowania smartfonu lub tabletu.

Dzisiaj dowiadujemy się, ile pieniędzy tracimy na tym procederze. Paru osobom zechciało się sprawdzić, ile prądu zużywa bezczynna ładowarka, która podpięta jest do gniazdka. Serwis ZDNet podpiął na miesiąc ładowarkę do iPhone’a do kontaktu i sprawdził wyniki. Nie są one specjalnie niepokojące.

W ciągu miesiąca ładowarka zużyła 130 Wh na jałowym podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Gdybyśmy zatem przez rok trzymali ładowarkę w gniazdku, zużyłaby ona 1,5 kWh. Kosz jednej kWh w Polsce to około 50-60 groszy. A zatem po roku używania ładowarka do iPhone’a nie przekroczy w kosztach złotówki.

Tutaj warto nadmienić, że testy dotyczyły oryginalnej ładowarki. Urządzenia innych firm mogą generować większe zużycie. Nawet gdybyśmy mieli podpiętych non stop kilka ładowarek do kontaktów, nie powinno to zrujnować naszego budżetu.

Tożsame wyniki otrzymał nasz rodzimy testhub, który przeprowadził podobne wyniki już jakiś czas temu:

Źródło: ZDNet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona