Ważne

Nowe patenty sugerują prawdziwą wodoszczelność w smartfonach Apple

Wodoszczelność wodoszczelności nierówna ;). Większość smartfonów dostępnych dzisiaj na rynku jest ledwie wodoodporna, czyli po jakimś czasie lub odpowiednim zanurzeniu i tak utonie. Apple chce to zmienić.

iPhone 6s, ostatni model smartfonu Apple, jest więcej niż wodoodporny, co potwierdzają liczne testy. Jeżeli więc wpadnie nam do zlewu czy wanny – nic się nie stanie. Wystarczy jednak tego samego iPhone’a potrzymać trochę pod wodą lub zanurkować na większą głębokość – będzie trzeba kupić nowy telefon.

Największym problemem, jak można sobie łatwo wyobrazić, są porty w iPhone, a także głośniki. Apple właśnie opatentował nową technologię, która pozwoli na całkowite zablokowanie wody przed dostawaniem się do urządzenia za pomocą wbudowanych głośników. Patent nr 9,364,589 określony jest jako chroniący urządzenie audio przed płynami. Nie tylko więc wodą, ale również innymi cieczami, na kontakt z którymi może być narażony telefon.

iphone-wodoszczelny

Patent zakłada umieszczenie specjalnej membrany ochraniającej głośnik iPhone’a przed kontaktem z wodą. Ułatwia również wyciekanie wody ze szczelin w telefonie.

Warto jeszcze wspomnieć o drugim patencie, jaki odkryto. Dotyczy on słuchawek Apple (EarPods), które dzięki połączeniu mikrofonu i akcelerometru mają poprawić jakość dźwięku oraz przesyłu naszego głosu. Ich zadaniem będzie maksymalna redukcja szumów z otoczenia, aby dostarczyć czysty dźwięk. Co ciekawe, rysunek przedstawia klasyczne słuchawki łączące się z urządzeniem „po kablu”. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o braku portu mini-jack w iPhone 7, Apple będzie musiał zweryfikować projekt swoich słuchawek.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona