Nowe patenty sugerują prawdziwą wodoszczelność w smartfonach Apple

Wodoszczelność wodoszczelności nierówna ;). Większość smartfonów dostępnych dzisiaj na rynku jest ledwie wodoodporna, czyli po jakimś czasie lub odpowiednim zanurzeniu i tak utonie. Apple chce to zmienić.

iPhone 6s, ostatni model smartfonu Apple, jest więcej niż wodoodporny, co potwierdzają liczne testy. Jeżeli więc wpadnie nam do zlewu czy wanny – nic się nie stanie. Wystarczy jednak tego samego iPhone’a potrzymać trochę pod wodą lub zanurkować na większą głębokość – będzie trzeba kupić nowy telefon.

Największym problemem, jak można sobie łatwo wyobrazić, są porty w iPhone, a także głośniki. Apple właśnie opatentował nową technologię, która pozwoli na całkowite zablokowanie wody przed dostawaniem się do urządzenia za pomocą wbudowanych głośników. Patent nr 9,364,589 określony jest jako chroniący urządzenie audio przed płynami. Nie tylko więc wodą, ale również innymi cieczami, na kontakt z którymi może być narażony telefon.

iphone-wodoszczelny

Patent zakłada umieszczenie specjalnej membrany ochraniającej głośnik iPhone’a przed kontaktem z wodą. Ułatwia również wyciekanie wody ze szczelin w telefonie.

Warto jeszcze wspomnieć o drugim patencie, jaki odkryto. Dotyczy on słuchawek Apple (EarPods), które dzięki połączeniu mikrofonu i akcelerometru mają poprawić jakość dźwięku oraz przesyłu naszego głosu. Ich zadaniem będzie maksymalna redukcja szumów z otoczenia, aby dostarczyć czysty dźwięk. Co ciekawe, rysunek przedstawia klasyczne słuchawki łączące się z urządzeniem “po kablu”. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o braku portu mini-jack w iPhone 7, Apple będzie musiał zweryfikować projekt swoich słuchawek.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Moje oczy krwawią – pomieszano wodoodporność z wodoszczelnością. Przecież to nie jest to samo. Żaden smartphone dostępny na rynku nie jest wodoodporny …

  • placidus

   Krwawią? Od niewiedzy chyba :p
   Tak większość smartfonow jest choć trochę wodoodporna. Np Huawei P8 nie jest wodoszczelny ale odrobinę wodoodporny ponieważ jego płyta główna została pokryta warstwą hydrofobową. I zapewne o to autorowi chodziło.
   AIe oczywiście trzeba pobawić się w tech naziste i wytykać na siłę błąd samemu będąc niedoinformowanym ;)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Tia, na 100%. Zapewniam, że nie o to autorowi chodziło – to jest wręcz klasyczny błąd.

    Ale oczywiście trzeba się pobawić w adwokato-naziste i bronić innych na siłę, nie?

    • placidus

     Wiesz szczerze wątpię, że ktoś kto prowadzi portal technologiczny nie rozróżnia wodoszczelności od wodoodpornności :)

     Wyluzuj chodzi w moim komentarzu chodziło o to, że dziś to wszyscy uważają się za specjalistów i znafcuw ;) I tak łatwo przychodzi nam wytykanie błędów innych. Niestety mnie to też dotyczy :)

     • Konrad Uroda-Darłak

      Możesz sobie wątpić w co chcesz – masz do tego całkowite prawo. Wystarczy jednak poczytać ten portal (lub inny dowolny) by przekonać się o tym, że jest zupełnie odwrotnie.

      Nie muszę luzować, bo jestem spokojny. Po prostu drażni mnie zabawa w adwokata gdy tak naprawdę ani ja, ani Ty nie wiesz, co autor FAKTYCZNIE miał na myśli. Zresztą, nawet mnie to nie interesuje – błąd jest błędem.

     • placidus

      Jaki obrażalski :) W swoim ostatnim komentarzu podważyłes swój pierwszy ;) Ale ja tam sprzeczać się nie będę :) Frajdy mi to nie sprawia. Życzę więcej luzu i dystansu. Pozdrawiam ;)

     • Konrad Uroda-Darłak

      Panie, wyciągasz zbyt pochopne wnioski w oparciu o własne domysły – cóż Ci poradzę?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona