Ważne

Najnowsza aktualizacja Samsunga blokuje niektóre smartfony

Ostatnia aktualizacja oprogramowania Android może blokować niektóre smartfony Samsung Galaxy – donoszą użytkownicy urządzeń. Problem nie jest masowy, ale lepiej wstrzymać się z uaktualnianiem swojego telefonu.

Zwłaszcza, jeżeli korzystasz z droższego, topowego modelu smartfonu Samsunga. Właśnie tych telefonów dotyczy problem z najnowszą aktualizacją. Zamiast oczekiwanego uaktualnienia do Androida 6.0 Marshmallow urządzenia zostają zablokowane i jedyna forma naprawy to udanie się do serwisu.

Problem objawia się kłopotami z obsługą czujnika linii papilarnych, który w takich urządzeniach jak Galaxy Note 5 czy Galaxy S6 wykorzystywany jest do logowania. Po wprowadzeniu wadliwej aktualizacji, czujniki przestają działać, a co gorsza urządzenia nie można odblokować np. za pomocą standardowego hasła pomocniczego.

Przyczyna błędu blokującego smartfony Samsunga nie jest jeszcze znana. Niedawno podobny problem przytrafił się użytkownikom iPadów Pro w wersji 9-calowej. Samsung pewnie niebawem wyda poprawki i nową wersję aktualizacji dla swoich smartfonów. Tymczasem najlepiej wstrzymać się z aktualizowaniem swojego urządzenia do najnowszej wersji. Aktualizacje można zablokować z poziomu Ustawień w smartfonie.

Źródło: Reddit

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona