Ważne

Smartfon z przezroczystym wyświetlaczem? Taki właśnie szykuje Vivo

Według niektórych, Vivo jest piątym największym producentem smartfonów na świecie (nie wszystkie zestawienia są równie „łaskawe” dla tej marki). Mimo wszystko jest to liczący się na rynku gracz. Udowodnił to, prezentując swojego czasu najcieńszy telefon na świecie (4,75 mm!), czyli model X5 Max. Teraz również ma zamiar wyjść przed szereg i pokazać światu urządzenie z… przezroczystym wyświetlaczem.

Z udostępnionych materiałów wynika, że model o nieznanej jeszcze nazwie ma znacznie różnić się od innych dostępnych na rynku smartfonów. Jego ekran ma być bowiem zupełnie przezroczysty i możliwy do obsługi zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Całość ma okalać dość gruba ramka z tworzywa sztucznego, w której „upchane” zostaną wszystkie niezbędne podzespoły. A wśród nich wymienia się m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Vivo smartfon przezroczysty ekran

Projekt jest niewątpliwie bardzo śmiały, ale i nieco futurystyczny. To, co widzimy na górze, to tylko koncept i nie ma też nawet 100% pewności, że pochodzi bezpośrednio od producenta. Ale jeśli Vivo rzeczywiście ma taki smartfon w planach, to jest na co czekać i już można odkładać pieniądze na to cudo.

Z drugiej strony wątpliwe, aby w najbliższej przyszłości wszedł on do regularnej sprzedaży – stanowić może raczej „ciekawostkę” i wskazywać kierunek rozwoju urządzeń mobilnych, jakie za kilka-kilkanaście lat każdy będzie nosił przy sobie.

Vivo smartfon przezroczysty ekran

Źródło: MyDrivers

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona