Ważne

Co musi mieć smartfon za 16 tysięcy dolarów

Do Biedronki w przecenie raczej nie trafi. Jeżeli masz za dużo pieniędzy w portfelu, a zależy Ci na ochronie prywatnych danych – jest rozwiązanie dla Ciebie. Wart 16 tys. dolarów smartfon Solarin. Z Androidem.

Izraelski startup Sirin zaprezentował właśnie smartfon Solarin, wyceniony na 9500 funtów brytyjskich. Po doliczeniu podatków wychodzi 16500 dolarów, czyli jakieś 64 tys. złotych polskich. Fiu, fiu, jakby powiedział wróbel Ćwirek.

Smartfon jednak nie jest oprawiony w kryształy Swarovskiego, nie ma też złotej obudowy. Jego twórcy postawili na bezpieczeństwo. Solarin został wyposażony w technologię KoolSpan, z której korzysta wojsko, przeznaczonej do szyfrowania rozmów telefonicznych oraz wiadomości tekstowych.

Co więcej, w telefonie wdrożono również rozwiązania amerykańskiego startupu Zimperium, który zajmuje się ochroną urządzeń mobilnych przed atakami hakerów, złośliwym oprogramowaniem, itp. Jeżeli obawiasz się, że rosyjscy szpiedzy będą chcieli poznać Twoje selfie zapisane w telefonie, z Solarinem możesz czuć się bezpiecznie.

Solarin ma 5,5-calowy ekran LED, 23.8-megapikselową kamerę oraz trzy wbudowane głośniki. Urządzenie korzysta też z bezprzewodowego standardu WiGig, przeznaczonego do szybkiego internetu (nawet 4,6 Gb na sekundę).

Smartfon skierowany jest oczywiście do odbiorcy biznesowego, polityków i celebrytów. Ciekaw jestem, ile osób uzna cenę 16 tys. dolarów za wartą zapłacenia za super bezpieczny telefon?

Źródło: Sirin Labs via CNet

Komentarze

 • VMortens

  Terrorystów będzie stać. Może się okazać, że polubią to rozwiązanie jeszcze bardziej niż iPhony :D

 • Longmanus

  “KoolSpan, z której korzysta wojsko, przeznaczonej do szyfrowania rozmów telefonicznych oraz wiadomości tekstowych.” – apka od nich kosztuje 119 usd + 44 dolce abonamentu i działa na każdym telefonie z Andkiem. Hmmm, ładna ta słuchawka, nie przeczę, ale… ;-)

  • Wiesz, może masz dożywotni abonament. Albo lepiej zintegrowaną usługę z telefonem.

 • Za takim to nawet do klopa mozna wskoczyc bez wstydu.

 • Viker

  Kompletnie bez sensu, bo i tak służby muszą mieć dostęp do telefonu jak mają jakieś podejrzenia i chcą cię podsłuchiwać, a firma musi im to umożliwić z tego co wiem.

  W każdym razie ja wolę się przejść do mediaexpert i sobie kupić coś za rosądne pieniądze i w dobrym standardzie, a nie wywalać kasę na coś średnio praktycznego i potrzebnego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona