Ważne

Android powie Ci, które aplikacje masz skasować

Google cały czas pracuje nad mniej lub bardziej przydatnymi funkcjami dla swoich użytkowników. Oraz dziwnymi funkcjami. Jedną z nich mają być podpowiedzi, które aplikacje powinieneś usunąć ze swojego smartfonu.

Założenie jest bardzo proste i – wydawałoby się – logiczne. Kończy się pamięć w Twoim telefonie. Najłatwiejszy sposób na jej odzyskanie to zwolnienie pamięci przez usunięcie niektórych danych. Zdjęć, muzyki, filmów czy aplikacji. Które aplikacje najlepiej usunąć? Oczywiście te, z których najrzadziej korzystamy – które nie są nam niezbędne do życia.

Mniej więcej taki mechanizm wkrótce ma pojawić się w ramach Sklepu Play przeznaczonej do obsługi sklepu z aplikacjami na Androida. Google planuje wprowadzić funkcję, która będzie podpowiadała nam, które aplikacje powinniśmy skasować w pierwszej kolejności, gdy kończy się wolna pamięć w naszym urządzeniu.

Mechanizm będzie sprawdzał, z których aplikacji korzystamy najrzadziej i na tej podstawie wygeneruje dla nas listę aplikacji do skasowania. Prawda, że przydatne? Tylko dlaczego mam wrażenie, że Google po raz kolejny chce wiedzieć więcej o moich zachowaniach i preferencjach, niż chciałbym mu to pokazywać?

Źródło: AndroidGuys

Komentarze

 • Lawstorant

  “niż chciałbym mu to pokazywać?” – ktoś tu się nie wyspał.

  Dlaczego w każdym artykule o czymś co uczy się naszych zainteresowań itd. jest wpleciona jakaś dziwna fobia? Opisujecie asystenty jakby to była akcja książki “Rok 1984”.

 • Rudolf

  Fajnie. Wreszcie będę mógł wywalić Chrome, Filmy, Gry, Kaleddarz, pocztę Gmail, Youtuube, Mapy Google. Dla mnie bomba

 • R

  Podobne funkcje mają też inne aplikacje. Nie trzeba się zdawać wyłącznie na Google. W dodatku tych już sporo ludzi używa, a Google dopiero taką robi. Obudzili się ze snu zimowego czy jak? To już nie będzie nowość.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona