Ważne

Android powie Ci, które aplikacje masz skasować

Google cały czas pracuje nad mniej lub bardziej przydatnymi funkcjami dla swoich użytkowników. Oraz dziwnymi funkcjami. Jedną z nich mają być podpowiedzi, które aplikacje powinieneś usunąć ze swojego smartfonu.

Założenie jest bardzo proste i – wydawałoby się – logiczne. Kończy się pamięć w Twoim telefonie. Najłatwiejszy sposób na jej odzyskanie to zwolnienie pamięci przez usunięcie niektórych danych. Zdjęć, muzyki, filmów czy aplikacji. Które aplikacje najlepiej usunąć? Oczywiście te, z których najrzadziej korzystamy – które nie są nam niezbędne do życia.

Mniej więcej taki mechanizm wkrótce ma pojawić się w ramach Sklepu Play przeznaczonej do obsługi sklepu z aplikacjami na Androida. Google planuje wprowadzić funkcję, która będzie podpowiadała nam, które aplikacje powinniśmy skasować w pierwszej kolejności, gdy kończy się wolna pamięć w naszym urządzeniu.

Mechanizm będzie sprawdzał, z których aplikacji korzystamy najrzadziej i na tej podstawie wygeneruje dla nas listę aplikacji do skasowania. Prawda, że przydatne? Tylko dlaczego mam wrażenie, że Google po raz kolejny chce wiedzieć więcej o moich zachowaniach i preferencjach, niż chciałbym mu to pokazywać?

Źródło: AndroidGuys

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona